"Microsoft" izjaucis pasaules visaktīvāko botnetu jeb robotu tīklu

File photo dated 29/07/15 of a computer using Microsoft Windows 10, as the next update to Microsoft's flagship Windows 10 computer software has been made available to consumers for the first time.

FOTO: John Stillwell/PA Wire/PA Images

Informācijas tehnoloģiju gigants "Microsoft" sadarbībā ar partneriem no 35 valstīm izjaucis pasaules visaktīvāko un visbīstamāko robotu tīklu (botnetu) "Necurs", kas inficējis vairāk nekā deviņus miljonus datoru.

Pēc astoņus gadus ilgušiem sagatavošanās darbiem "Microsoft" un partneri veikuši koordinētus juridiskus un tehniskus pasākumus, lai izjauktu piekļuvi botnetam, paziņoja "Microsoft" korporatīvais viceprezidents Toms Bērts.

Pēc viņa teiktā, "Microsoft" izdevies atslēgt noziedzniekus no infrastruktūras svarīgākajiem elementiem, kas nepieciešami kiberuzbrukumu veikšanai.

"Necurs" ir visaktīvākais botnets pasaulē un viens no lielākajiem surogātpasta ģeneratoriem pasaulē, no kā cietuši cilvēki teju visās valstīs.

"Microsoft" vadītās izmeklēšanas laikā tika novērots, kā viens inficēts dators izsūta 3,8 miljonus surogātpasta vēstuļu vairāk nekā 40,8 miljoniem potenciālo upuru 58 dienu laikā.

"Necurs" arī izmantots uzbrukumiem citiem datoriem, kontu datu, personīgās informācijas un konfidenciālu datu zagšanai.

Tāpat noziedznieki pārdevuši vai izīrējuši citiem kibernoziedzniekiem piekļuvi inficētajiem datoriem.

Tiek uzskatīts, ka "Necurs" darbojas no Krievijas.

Uz augšu