Sv, 7.08.2022.

Čehija no pirmdienas pilnībā slēdz robežas

LETA/AFP
Čehija no pirmdienas pilnībā slēdz robežas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Prāga
Prāga Foto: MICHAL CIZEK / AFP

Čehijas valdība piektdien paziņojusi, ka nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, no pirmdienas, 16.marta, būs liegta visu ārvalstnieku ieceļošana, bet čehiem būs liegts atstāt valsti.

Sākot ar pusnakti no svētdienas uz pirmdienu mēs aizliedzam visiem ārvalstniekiem ieceļot Čehijas Republikā un tajā pašā laikā aizliedzam visiem Čehijas pilsoņiem atstāt Čehijas teritoriju," žurnālistiem pavēstīja iekšlietu ministrs Jans Hamāčeks.

"Tie ir ļoti stingri pasākumi, taču, mūsuprāt, tie var sniegt fundamentālu ieguldījumu koronavīrusa izplatības ierobežošanā," piebilda ministrs.

Ieceļošanas aizliegums neattieksies uz ārvalstniekiem, kam ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas vai vīza, kas ļauj Čehijā uzturēties ilgāk nekā 90 dienas.

Valdība, sākot ar piektdienas pēcpusdienu, noteikusi arī divas nedēļu ilgu obligātu karantīnu visām personām, kas Čehijā ierodas no 15 "riska valstīm", tas ir, no Ķīnas, Dienvidkorejas, Irānas, Itālijas, Spānijas, Austrijas, Vācijas, Šveices, Zviedrijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas, Lielbritānijas, Dānijas un Francijas.

Premjerministrs Andrejs Babibišs paziņojis, ka apzināta rīcība, kas novedusi pie koronavīrusa izplatības, tiks atzīta par krimināli sodāmu nodarījumu.

Kā ziņots, jau ceturtdien Čehijas valdība izsludināja 30 dienas ilgu ārkārtas stāvokli, slēdzot skolas, kā arī visas kultūras un izklaides iestādes. Aizliegtas visas pulcēšanās, kurās piedalās vairāk nekā 30 cilvēki, izņemot vienīgi bēres.

Slēgti arī peldbaseini, vingrošanas zāles, klubi un bibliotēkas. Savukārt restorāniem jābūt slēgtiem no plkst.20 līdz plkst.6.

Piektdien aizliegti arī visi ieslodzījumā esošo personu apmeklējumi.

Šobrīd ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Čehijā sasniedzis 117, taču neviens nāves gadījums vēl nav reģistrēts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu