Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību joprojām apcietinājumā esošajai Misānei

TVNET/LETA
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību joprojām apcietinājumā esošajai Misānei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 38
Foto: cкриншот YouTube

Latvijas prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību Kristīnei Misānei, kura joprojām tiek turēta apcietinājumā Iļģuciema sieviešu cietumā.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska apliecināja, ka 13.martā ir uzrādīta apsūdzība pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Personai nav mainīts vai atcelts tai piemērotais drošības līdzeklis, lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un nekāda plašāka informācija netikšot sniegta.

Lai arī prokuratūra jebkurā brīdī var sievietei atcelt apcietinājumu, prokuratūra nekomentē, kāpēc sievieti nepieciešams turēt aiz restēm. Arī pati Misāne Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā nav vērsusies ar sūdzību par šāda drošības līdzekļa maiņu.

Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot, ja cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, netraucēs vai neizvairīsies no pirmstiesas kriminālprocesa un tiesas.

Jau vēstīts, ka VP konvojs 3.martā Rīgā no Dānijas nogādāja Misāni, kas Dienvidāfrikas republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu.

Jau ziņots, ka Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānija iepriekš bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai nevis DĀR, Latvijas likumsargi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos. Ņemot vērā minēto, februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, dokumenta viltošanu un izmantošanu un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai.

Misānes pārstāvji iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais