KPV LV Ekonomikas ministra amatam virza Vitenbergu; Ģirģens pieļauj pielaides zaudēšanu
Papildināts

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Partijas "KPV LV" pārstāvji šodien ekonomikas ministra amatam nolēma virzīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru.

Paredzēts, ka Nemiro, atgriežoties Saeimas deputāta amatā, ieņems Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja amatu Vitenberga vietā, norādīja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

No Zakatistova teiktā izrietēja, ka "KPV LV" nolēmusi palikt valdībā, ņemot vērā nepieciešamo rīcību krīzes situācijā, kad valstij jālemj par pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

Bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) norādīja, ka šajā krīzes situācijā Ekonomikas ministrijai jāpieņem ļoti daudzi lēmumi, kā stimulēt ekonomiku.

Zakatistovs pauda, ka frakcijas sēdē tika apspriesta iespēja arī aiziet no valdības. Politiķis norādīja, ka valdība ir trausla, tāpēc "KPV LV" pieņēmusi valstisku lēmumu palikt valdībā, saprotot, ka valstī ir krīzes situācija.

Iekšlietu ministra Sandis Ģirģens (KPV LV), atbildot uz žurnālistu vaicājumu saistībā pielaidi valsts noslēpumam, pieļāva, ka arī viņam varētu tikt mēģināts atņemt pielaidi valsts noslēpumam, jo viņam "pastāvīgi uzbrūk", mēģina savīt "ar šleseriem, abdulmuslimoviem, rāvjiem, indriksoniem".

"Es zinu, ka ar lielu ticamības pakāpi es būšu nākamais. Bet man nav bailes pazaudēt amatu," pauda Ģirģens. Viņš uzsvēra, - ja pazaudēs pielaidi, tad viņš runās atklātāk "par situāciju ārpus kadra". "Man vairrākkārt mēģināja atrast, kāpēc šo pielaidi neiedot," pauda iekšlietu ministrs. Politiķim ir pārliecība, - ja viņam netiks pagarināta vai izsniegta pielaide, tad lēmuma pieņēmējiem jāizvērtē tiesvedības riski.

Ja tiesa šādā gadījumā zaudētu tiesvedību, tad "mēs runātu par iestādes vadītāja kompetenci un pieeju darbiniekiem, kas strādātu iestādē", pauda politiķis. Ģirģens uzsvēra, ka "KPV LV" neinteresē kašķēšanās ar koalīcijas partneriem. Viņš norādīja, ka iepriekš problēma bija, ka katra partija vairāk atbildēja par savām jomām, taču valsts nekad neattīstīsies, ja "palagi tiks raustīti pa labi, pa kreisi". Politiķis nesaprot, kāpēc nenotiek sadarbošanās, tajā skaitā arī kopīgi izmantojot dažādus ministrijām pieejamos resursus.

Ja netiks atbalstīti "KPV LV" racionālie piedāvājumi par parādu norakstīšanu, par atbalstu uzņēmējiem, par OIK maksājuma samazināšanu iedzīvotājiem, kā arī netiks risināti jautājumi veselības, izglītības un iekšējās drošības jomā, tad tiks izvērtēta iespēja pamest šo valdību, norādīja Ģirģens.

"KPV LV" šodien bija pulcējusies, lai pārrunātu izveidojušos situāciju saistībā ar Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumu partijai virzīt jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu.

Kā ziņots, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir lēmis anulēt pašreizējam ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, līdz ar to Kariņš ir aicinājis "KPV LV" izvirzīt jaunu ministra amata kandidātu.

Vitenbergs iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka šodien "KPV LV" lems, kā rīkoties šajā situācijā. Politiķis gan atzina, - ja viņam tikšot piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra amata, viņš šādu iespēju apsvēršot.

"KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs iepriekš bija norādījis, ka lemšanu jautājumā par tālāko rīcību ietekmē Covid-19 izplatības riska dēļ izveidojusies smagā situācija, kad valstij ir vajadzīga strādātspējīga valdība.

Kā ziņots, Nemiro anulēto piekļuvi darbam ar valsts noslēpumu vērtē kā politisku izrēķināšanos. Politiķis apgalvoja, ka viņš vēl nezina, kāpēc SAB anulējis viņam piekļuvi darbam ar valsts noslēpumu, vienlaikus norādot uz iespējamu informācijas noplūdi no SAB. Viņš apliecināja, ka joprojām ieņem ekonomikas ministra amatu, bet par tālāko "KPV LV" lems šodien.

Nemiro par ekonomikas ministru kļuva pērnā gada 23.janvārī, kad Saeima apstiprināja Kariņa izveidoto valdību.

Uz augšu