C, 11.08.2022.

Latvijā otrdien uz ārējām robežām konstatēts tikai viens robežpārkāpējs

TVNET/LETA
Latvijā otrdien uz ārējām robežām konstatēts tikai viens robežpārkāpējs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijā otrdien uz ārējām robežām konstatēts tikai viens robežpārkāpējs, informēja Valsts robežsardze.

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts viens no Latvijas ar kravas automašīnu un piekabi izceļojošs Baltkrievijas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Krievijas Starptautisko transportlīdzekļa apdrošināšanas polisi.

Par viltotu dokumentu izmantošanu sākts kriminālprocess un persona ievietota Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušās šķērsot robežu 13 personām - trīs Baltkrievijas, trīs Lietuvas, diviem Latvijas, diviem Krievijas, diviem Ukrainas un vienam Kirgizstānas pilsonim.

Jau ziņots, ka robežsardze pirmdien uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 29 likumpārkāpējus.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

No 17.marta ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas.

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts robežsardze pie Latvijas iekšējām robežām pastiprinātā režīmā veic imigrācijas kontroli.

Eiropas Savienības (ES) iekšējās robežas Latvijai ir ar Lietuvu un Igauniju. Imigrācijas kontrole nozīmē to, ka robežsargi ārzemniekiem pārbauda dokumentus, lai noskaidrotu, vai ārzemnieka uzturēšanās Latvijā ir likumīga.

Valsts robežsardze paziņojusi, ka tās rīcībā ir pietiekami daudz resursu, lai nepieciešamības gadījumā pastiprinātu Latvijas ārējās robežas uzraudzību, turklāt robežsardzes ieskatā riski nelikumīgai valsts ārējās robežas šķērsošanai ir mazinājušies.

GALERIJA: Ierobežojumi Lietuvas valsts robežpunktos

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu