Indijā izpildīts nāvessods četriem grupveida izvarotājiem un slepkavām

FOTO: AFP/SCANPIX

Indijā piektdien izpildīts nāvessods četriem vīriešiem, kurus tiesa atzinusi par vainīgiem skandalozajā grupveida izvarošanā, kas tika pastrādāta Deli 2012.gadā.

Notiesātie tika pakārti Deli Tiharas cietumā, pēc tam, kad tiesa pēdējā brīdī noraidīja advokātu lūgumus nāvessodu atlikt.

"Mūsu meitai beidzot nodrošināts taisnīgums. Esmu pateicīga tiesai [un] valdībai," atzina upura māte Aša Devi, kas nāvessoda izpildīšanas brīdī bija ieradusies pie cietuma.

Kopumā pie cietuma bija sapulcējies liels pūlis, kas uzgavilēja, kad tika apstiprinātas ziņas, ka notiesātie ir pakārti.

23 gadus vecā medicīnas studente tika grupveidā izvarota kādā no Deli autobusiem 2012.gada 16.decembrī, un šis neģēlīgais noziegums izsauca masu protestus gan pašā Indijā, gan starptautiska sašutuma vilni.

Pēc nepilnām divām nedēļām varmāku upuris vienā no Singapūras slimnīcām nomira no traumām, kuras viņa guva nozieguma pastrādāšanas brīdī.

2013.gadā tiesa par vainīgiem noziegumā atzina četrus vīriešus, kam tika piespriests nāvessods. Spriedumu atstāja spēkā arī visas augstākās instances.

Uz augšu
Back