Tukumā iedzīvotāji ziņo par jauniešu pulcēšanos slēgtajos sporta laukumos

FOTO: AFP / Scanpix

Tukumā jaunieši, neskatoties uz pašvaldības lēmumu ārkārtējā situācijā slēgt sporta laukumus un stadionus, turpina tajos pulcēties.

Lai gan valstī aizliegta neorganizēta pulcēšanās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, Tukuma novada pašvaldība aicina bērnus un jauniešus, kā arī viņu vecākus bez liekas vajadzības nepulcēties ārpus mājām brīvā laika pavadīšanai. Tukuma novada pašvaldība ir saņēmusi iedzīvotāju ziņojumus ar aicinājumu slēgt bērnu laukumiņus un novērst jauniešu pulcēšanās lielākās un mazākās kompānijās, "kas turpinās tā, it kā valstī būtu ierasta brīvlaika nedēļā". Pulcēšanās notiek gan māju pagalmos, gan ielās, gan slēgtajos sporta laukumos, parkos un bērnu laukumiņos.

Tukuma novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds informēja, ka ir nācies lūgt jauniešus un bērnus atstāt slēgtos stadionus un laukumus, skaidrojot situāciju par Covid-19 slimības profilaksi, taču ne vienmēr tas novērš tālāko pulcēšanos, mainot lokācijas vietu.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka uzturēšanās ārpus telpām nav aizliegta un nav "jāsēž četrās sienās", taču, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, vietvara aicina uz individuālām pastaigām, ciešu kontaktu bērnu, jauniešu un pieaugušo lokā uzturot, izmantojot modernās tehnoloģijas. 

"Šis ir laiks attālinātām mācībām, darbam un arī attālinātai draudzībai," uzskata pašvaldība.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. 

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Uz augšu