Priede: LTV nekad nepakārtos savu darbu komercmediju interesēm

Latvijas Televīzija valdes loceklis Ivars Priede piedalās preses konferencē, kurā paziņo "Lielās mūzikas balvas 2019" nominantus.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Sabiedriskā televīzija nekad nepakārtos savu darbu komercmediju interesēm un nestrādās pēc atlikuma principa, reaģējot uz mediju grupas "TV3 Group" bažām par Latvijas Televīzijas (LTV) lēmumu ārkārtējās situācijas laikā būtiski izmainīt LTV1 programmas plānojumu, norādīja LTV valdes loceklis Ivars Priede.

Priede akcentēja, ka izmaiņas veiktas, lai nodrošinātu vēl ātrāku sabiedrības informēšanu un vēl saprotamāk izskaidrotu notiekošo Latvijā un pasaulē, kas ir vistiešākais sabiedriskās televīzijas uzdevums.

"Sabiedriskā televīzija nekad nepakārtos savu darbu komercmediju interesēm un nestrādās pēc atlikuma principa - mūsu prioritāte ir sabiedrības informēšana un tas, kā tiek plānota LTV programma, ir atkarīgs no sabiedrības vajadzībām,"

uzsvēra LTV valdes loceklis.

LTV ārkārtējās situācijas apstākļos katru dienu nodrošina četrus pilnvērtīgus ziņu izlaidumus darba dienās un divus brīvdienās LTV1, kā arī ziņas krievu valodā LTV7, kā arī nepārtraukti reaģē un veic izmaiņas programmā, iekļaujot tiešraides ar atbildīgo institūciju un valdības paziņojumiem un preses konferencēm. Tādējādi tiek nodrošināta vispusīga sabiedrības informēšana par norisēm Latvijā, skaidroja Priede.

Veicot izmaiņas LTV1 plānojumā, LTV labi apzinājās tiešo konkurenci, kas rodas, sākot vakara galveno ziņu izlaidumu vienlaikus ar TV3 ziņām, tomēr mediju grupas "TV3 Group" pārmetumi sabiedriskajai televīzijai ārkārtējās situācijas laikā neiztur kritiku, uzskata Priede.

TVNET: TV3 neizpratnē, ka LTV vakara ziņas rādīs vienlaicīgi ar TV3 ziņām.

"Ir skaidrs, ka LTV vakara ziņu izlaiduma ētera laika maiņa ir radījusi gan pozitīvu auditorijas reakciju, gan jautājumus, tomēr mēs uzskatām, ka konkurējošās komercmediju grupas argumenti nav pamatoti," norādīja Priede.

ilze Dobele

FOTO: LTV/Ģirts Raģelis

Viņš akcentēja, ka sabiedrībai ārkārtējās situācijas laikā īpaši būtiska ir kvalitatīva, daudzveidīga, plaša un uzticama informācija un tieši to, viņaprāt, nodrošina sabiedriskā televīzija, mainot vakara ziņu izlaiduma ētera laiku.

Tāpat Priede uzsvēra, ka tieši konkurējošā mediju grupa regulāri veikusi ētera plānošanu tā, lai veicinātu auditorijas sašķelšanos, tādējādi sašaurinot skatītājam vienlaikus pieejamo ētera laiku.

"Tā ir bijis gan gadījumā ar televīzijas kanāla LNT rīta ziņu izlaidumu, lemjot to sākt pusstundu ātrāk par LTV "Rīta Panorāmu", gan gadījumā ar vakara ziņu izlaidumu - agrāk TV3 ziņas sākās plkst.19, bet tikai no šī gada sākuma ir pārceltas uz plkst.20 - tuvāk "Panorāmas" tradicionālajam ētera laikam. Tāpat no šī gada sākuma TV3 darba dienās plkst.18 ieplānotas "TV3 ziņas īsumā", kas sākas vienlaikus ar LTV1 Dienas ziņām, kas šajā laikā plānotas vēsturiski," skaidroja Priede.

LTV uzskata, ka mediju grupas pārmetumi ir arī neētiski, jo pētījumu kompānijas Kantar TNS dati, kuros salīdzināti 2019. un 2020. gada reitingu rādītāji televīzijas ziņām latviešu valodā visos kanālos, kuros pieejamas ziņas latviešu valodā, liecina, ka 2020. gada janvārī un februārī tās piedzīvojušas kritumu 28% apjomā, salīdzinot ar 2019. gada janvāri un februāri.

"Mediju grupai, kas smagi iedragājusi Latvijas mediju vidi, pieņemot lēmumu likvidēt kanāla LNT ziņu dienestu, nav tiesību šajā situācijā kaut ko pārmest sabiedriskajai televīzijai, sabiedrības interesēs veiktas programmas izmaiņas dēvējot par "informatīvās telpas sašaurināšanu"," pauda Priede.

LTV vadītājs arī pauda, ka LTV finansējums arvien ir viens no viszemākajiem visā Eiropā. Šajā situācijā, kad Covid-19 radītās krīzes dēļ sarūk reklāmas ieņēmumi un līdztekus LTV gatavojas iziešanai no reklāmas tirgus bez atbilstoša finansiālās "drošības spilvena", uzņēmums labi saprot vietējā satura ražošanas apdraudējumu.

Priede solīja, ka LTV turpinās rūpīgi ieklausīties auditorijas vēlmēs un vajadzībās un veiks nepieciešamās izmaiņas arī turpmāk.

Uz augšu