Sociālantropologs par to, kā mēs interpretējam pašizolācijas noteikumus

FOTO: LETA

Jautājums ir, kā mēs interpretējam pašizolāciju, cik esam gatavi iesaistīties, lai rīkotos sabiedrības labā, saka sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Ja ar mēnesi ārkārtas režīmā nepietiks un prasības palikšanai mājās tiks pastiprinātas līdzīgi kā citās valstīs, negatīvā ietekme uz patēriņu un ražošanu tikai pieaugs. Un kas notiks pēc tam?

Motivācija, kāpēc mēs ievērojam pašizolāciju vai ne, ir mazāk saistīta ar paša veselību - tā ir altruistiska rīcība, jo cilvēkam, kurš ir inficējies, daudz nekas nemainās no tā, vai viņš iet ārā vai ne, saka sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

“Interesanti, ka Saeima paziņoja, ka tai jāturpina darbs, lai gan, sanākot kopā, tā pakļauj citus epidemioloģiskām problēmām, un kāpēc Artusam Kaimiņam nelikās būtiski kopējos  noteikumus attiecināt arī uz sevi.” 

Pozitīvi, ka valdība lēma par kompensācijām Covid-19 krīzes mazināšanai, tomēr krīzes sekas atkal visstiprāk “sitīs” tos, kas ir vismazāk aizsargāti, - tos, par kuriem nemaksāja nodokļus. Viena no jomām, kas visvairāk izjutīs krīzes sekas, būs tūrisms, jo arī pēc vīrusa izplatības pārvarēšanas cilvēki neceļos, jo naudas būs mazāk.

GALERIJA: Rīgas centrs krietni tukšāks nekā ierasts

Uz augšu