Kopš ārkārtējās situācijas sākuma atceltas vairāk nekā 3000 tiesas sēžu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Latvijas tiesās no 13. līdz 20. martam atceltas vairāk nekā 3000 iepriekš nozīmētu tiesas sēžu, "tomēr pasākumi jaunā koronavīrusa izplatības mazināšanai nav kļuvuši par šķērsli tiesu funkcionēšanai".

Administrācija uzskata, ka pasākumi vīrusa izplatības mazināšanai nav kļuvuši par šķērsli tiesu funkcionēšanai - Latvijas tiesas pilnā apjomā nodrošinot pilsoņiem iespējas aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses arī ārkārtējās situācijas apstākļos.

Kā ziņots, lai mazinātu iespējamos riskus ārkārtējās situācijas laikā, tiesās nozīmētās mutvārdu tiesas sēdes notiek tikai lietās, kas saistītas ar nozīmīgu tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību. Jau agrāk tiesas sēdes bija iespējams rīkot, izmantojot videokonferenci. Ārkārtējās situācijas laikā šī iespēja ļaujot turpināt ierasto darbu attālinātā režīmā.

Tie cilvēki, kam tomēr jāierodas tiesā klātienē, var būt droši, ka ir ievēroti visi nepieciešamie pasākumi infekcijas riska mazināšanai, norādīja Tiesu administrācijas direktors Andris Munda.

"Visām tiesām esam nodrošinājuši roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus, ir pieejami vienreiz lietojamie cimdi, respiratori, termometri, nepieciešamības gadījumā šos krājumus varam operatīvi papildināt," sacīja Munda.

Lai ārkārtējās situācijas laikā pasargātu tiesu darbiniekus, tiesu kancelejas no privātpersonām nepieņem un neizsniedz dokumentus, izņemot gadījumos, kad likumā noteikts, ka dokumentus tiesā var iesniegt tikai personiski. Tiesās dokumentus var iesniegt, izmantojot Latvijas pastu, e-pastu vai tiešsaistes sistēmu, kā arī, atstājot īpašā dokumentu nodošanas punktā vai pastkastē pie tiesas.

Savukārt, lietu dalībnieki ir stingri aicināti nedoties uz tiesu, ja uz viņiem ir attiecināmi Ministru kabinetā noteiktie ierobežojumi vai ir jebkādas augšējo elpceļu saslimšanas pazīmes. Personām, kurām būs pamatota nepieciešamība apmeklēt tiesu klātienē, lūgts rakstiski apliecināt, ka viņa vai viņas kontaktpersona pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējusi ārvalstis.

Jebkuru neskaidrību gadījumā jāsazinās ar tiesu telefoniski vai elektroniski.

Uz augšu