Koronavīruss ietekmējis arī Biķernieku Motorsporta festivāla norisi

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns

Pasaulē izsludinātā “Covid-19” pandēmija un ārkārtas situācija valstī ir izraisījusi iepriekš neplānotas izmaiņas arī autosporta notikumos ne tikai pasaules mēroga sacensībās, bet arī pašmāju čempionātu norisē. Latvijas rallijkrosa sacensību organizatori pieņēmuši virkni lēmumu par 2020. gada sezonu. 

"Šis ir jubilejas gads. Piekto gadu pēc kārtas komanda strādā, lai Latvijā norisinātos ne tikai nacionālais rallijkrosa čempionāts, bet arī varētu uzņemt Baltijas un ziemeļvalstu čempionātus. Marta vidū sapratām, ka šī sezona nāks ar izmaiņām un dažādiem izaicinājumiem, jo situācija valstī un pasaulē aizēno cerības īstenot plānoto sezonas kalendāru. Vēlos uzsvērt, ka sezona netiek atcelta, bet tās norise tiks mainīta – būs jāpielāgojas visiem, bet domāju, ka tas nav nepaveicams uzdevums. Atgādinu, ka būtiski šobrīd ir ievērot noteiktos ierobežojumus, lai aizkavētu vīrusa izplatību, mums ir jābūt atbildīgiem pret sevi, tuvajiem un citiem, kuri šajā situācijā ir apdraudēti visvairāk,” uzsver Latvijas rallijkrosa čempionāta organizators Jānis Bergs.

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns

Sezonu bija plānots atklāt 2.-3. maijā Biķernieku Motorsporta festivālā, bet tagad organizators ir spiests veikt izmaiņas sacensību kalendārā. Biķernieku Motorsporta festivāls tiek reorganizēts, lai saglabātu starptautisku sacensību norisi Latvijā, tas tiek pārcelts uz 5. jūliju, norises vieta tikmēr ir nemainīga - Biķernieku trase. Sacensībās piedalīsies NEZ Ziemeļeiropas zonas kroskartu čempionāta un Latvijas rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Plānotais NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta posms tiek pārcelts uz šā gada 5.-6. septembri, sacensībām, kuras norisināsies Bauskas trasē “Mūsa Raceland”.

Latvijas rallijkrosa čempionāta organizētāji ir apņēmības pilni noorganizēt pilnvērtīgu sezonu ar pieciem posmiem. Par iespējamām pārējo šīs sezonas sacensību izmaiņām tiks lemts atbilstoši situācijai valstī, ja tas būs nepieciešams. 

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns

Sacensību kalendāri pēc veiktajām izmaiņām:

Latvijas rallijkrosa čempionāta kalendārs:

1. posms - 24. maijs / Jēkabpils, Baroni

2. posms - 5. jūlijs / Rīga, Biķernieki

3. posms - 15. augusts / Lietuva, Vilkyciai

4. posms  - 5. - 6. septembris / Bauska, Mūsa Raceland

5. posms - norises vieta un laiks tiks precizēts

NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts:

1. posms - 11. - 12. jūlijs / Lietuva , Vilkyciai

2. posms – 22. - 23. augusts / Igaunija, Kehala

3. posms - 5. - 6. septembris / Latvija, Bauska, Mūsa Raceland

NEZ Kroskartu čempionāta kalendārs:

1. posms - 5. jūlijs / Latvija, Rīga

2. posms - 25. jūlijs / Somija, Oulu

3. posms - 8. - 9. augusts / Zviedrija, Arboga

4. posms - 3. - 4. oktobris / Dānija Nysuma

Uz augšu