Jānis Baumanis atklāj šīs sezonas ambiciozos plānus
Brauks ar Audi S1!

Jānis Baumanis FOTO: Tom Banks

Jānis Baumanis arī 2020.gada sezonā turpinās startēt pasaules rallijkrosa čempionātā. Sportists plāno aizvadīt pilnu sezonu JC Raceteknik komandā ar EKS Audi S1 mašīnu.

Iepriekšējos četrus gadus Baumanis pasaules čempionātā startēja ar Ford Fiesta, vispirms pārstāvot Team Austria komandu, bet vēlāk STARD vienību. Tās sastāvā viņš pērn izcīnīja divus goda pjedestālus un sesto vietu čempionāta kopvērtējumā. 

“Vispirms es īpaši vēlos pateikties savai iepriekšējai komandai STARD un Manfrēdam Štolam par neticamiem trīs gadiem, kas pavadīti Pasaules čempionāta elitē,” Baumanis sāka ar pateicību bijušajai komandai.

Pirms sezonas sākuma Baumanim bija pārrunas ar vairākām komandām un projektiem. Tomēr dažas dienas pirms jaunās sezonas dalībnieku sastāva izsludināšanas sekoja piedāvājums no Matiasa Ekstroma un ātri tika panākta kopīga valoda par startu JC Raceteknik komandā, kurā Jāņa komandas biedrs būs 2019.gada Eiropas čempions Robins Larsons.

Jānis Baumanis: “Otrajā sezonas pusē es ceru startēt pusfinālos no 1.starta rindas.”

“Pēc aizvadītajām četrām sezonām World RX čempionā ar Ford Fiesta automašīnu, man būs liels izaicinājums pārsēsties Audi,” atzina Jānis Baumanis. “Robins Larsons ar JC Raceteknik komandu pagājušajā gadā parādīja lielisku ātrumu Eiropas čempionātā un esmu pārliecināts, ka šajā sezonā mēs divu mašīnu komandā būsim vēl spēcīgāki. Robins noteikti pazīst mašīnu daudz labāk par mani, tomēr es ceru būt viņa līmenī pēc iespējas ātrāk. Pirmā sezonas puse noteikti būs smags mācību process, bet otrajā sezonas pusē es ceru startēt pusfinālos no pirmās starta rindas.”

“Esmu arī iepriekš izmēģinājis EKS Audi mašīnu,” atzina sportists. “2018.gadā Biķernieku trasē veicu 12 apļus, un toreiz sajūtas bija lieliskas. Es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu izmēģināt jaunākās specifikācijas EKS Audi.”

TVNET jau ziņoja, ka Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ pirmie divi pasaules rallijkrosa čempionāta posmi Katalonijas trasē Spānijā un Montalegres trasē Portugālē ir atcelti. Nākamais čempionāta posms plānots no 16. līdz 17. maijam Spā trasē, tomēr arī tā norise ir apdraudēta, jo Beļģijā izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Uz augšu
Back