Ārkārtējās situācijas laikā pārtraukta ieslodzītajiem paredzēto pienesumu pieņemšana

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Lai novērstu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 iekļūšanu un nekontrolējamu izplatību Latvijas ieslodzījuma vietās un sabiedrības drošības labā, līdz ārkārtējās situācijas beigām ir pārtraukta ieslodzītajiem paredzēto pienesumu pieņemšana ieslodzījuma vietās, uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure šādu lēmumu pieņēmusi šodien.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā tika pieņemts lēmums, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām Latvijas ieslodzījuma vietās esošos ieslodzītos apmeklēt varēs tikai procesu dalībnieki, aģentūrai LETA toreiz pastāstīja Spure.

No 17.marta līdz 14.aprīlim ieslodzītajiem pārtrauktas īslaicīgās un ilglaicīgās tikšanās ar radiniekiem, kā arī laulību reģistrācija. Spure uzsvēra, ka ieslodzījuma vietas ir izolēta vide, tādēļ tajās ir jārīkojas īpaši uzmanīgi, lai pēc iespējas samazinātu risku ienest vīrusu.

Komentējot ieslodzīto tikšanos ar procesa dalībniekiem, Spure pieļāva, ka atsevišķos gadījumos varētu izmantot alternatīvus risinājumus.

Spure norādīja, ka IeVP mēģinās kooperēties ar citām TM pakļautības iestādēm, lai iegādātos papildu ierīces videokonferenču nodrošināšanai. Viņa piebilda, ka videokonferences varētu tikt izmantotas, lai mazinātu gadījumu skaitu, kad ieslodzītos nepieciešams konvojēt uz tiesu ēkām, procesuālo darbību veikšanai.

IeVP priekšniece atklāja, ka arī ieslodzījuma vietās esošās skolas darbojas vai nu attālinātā režīmā, vai arī ir pārtraukušas savu darbu līdz ārkārtējās situācijas beigām. Tāpat ieslodzījuma vietās pārtraukti resocializācijas pasākumi, kuros iesaistītas trešās personas. 

Savukārt atklātā tipa cietumu klientiem līdz ārkārtējās situācijas beigām liegts uzņemt viesus, kā arī liegts atstāt cietuma teritoriju, izņemot gadījumos, ja tie ir nodarbināti pie kāda komersanta, taču arī šis jautājums tuvākajās dienās tiks risināts.

Turpretim IeVP centrālais aparāts uz ārkārtējās situācijas laiku pārtraucis uzņemts iedzīvotājus klātienē, bet aicina tos vērsties pārvaldē rakstiski. 

Kā vēstīts, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Uz augšu