Pk, 12.08.2022.

Sāktas 50 jaunas lietvedības par ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanu

TVNET
Sāktas 50 jaunas lietvedības par ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TVNET

Policija diennaktī veikusi 499 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, uzsāktas 50 lietvedības – par pašizolēšanās prasību neievērošanu un par cilvēku pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu.

Lielākā daļa pārkāpumu, tāpat kā līdz šim, bija saistīti ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Ja iepriekšējās dienās pārsvarā pārkāpumi konstatēti Rīgas reģionā, tad trešdien tie lielākoties bijuši Latgales reģionā.

Patlaban neviens kriminālprocess par ārkārtējās situācijas aizliegumu neievērošanu nav sākts.

Policija atgādina: ja cilvēks ir atgriezies no ārzemēm, ir jāievēro pašizolācija, kas nozīmē to, ka šajā laikā jāuzturas savā dzīvesvietā un nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. Ja ir neatliekama nepieciešamība doties, piemēram, uz veikalu, jāievēro visas drošības prasības.

VP atgādina, ka, atgriežoties no ārzemēm, ir jāievēro pašizolācija, nedodoties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. 

Pamanot, ka kāds neievēro šos noteikumus, par to var droši ziņot policijai, zvanot uz telefona numuru 110. 

Jau ziņots, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, arī tie, kas notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. 

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu