Covid-19 krīze: atkāpies Rumānijas veselības ministrs

Rumānijas parlaments

FOTO: AP/Scanpix

Rumānijas veselības ministrs Viktors Kostake ceturtdien paziņojis par atkāpšanos no amata.

Kostake nepaskaidroja, kādēļ atkāpjas, bet Rumānijas premjerministrs Ludoviks Orbāns sacīja, ka ministrs atkāpies "personīgu un profesionālu iemeslu dēļ".

"Man žēl par viņa atkāpšanos, es saprotu to un es vēlos pateikties viņam par labo sadarbību," sacīja Orbāns.

Rumānijas valdība ir izpelnījusies kritiku par reakciju uz Covid-19 pandēmiju, kā rezultātā slimnīcas ir pārslogotas.

Kostake trešdien intervijā televīzijā sacīja, ka visiem Bukarestes iedzīvotājiem tiks veiks Covid-19 tests, taču mediķiem nav pietiekami plašas pieejas šādu pārbaužu veikšanai, tādēļ šis plāns tika kritizēts kā nerealizējams un maldinošs.

Arī daudzi Rumānijas ārsti un medmāsas sociālajos medijos kritizējuši aizsardzības aprīkojuma un masku trūkumu.

Rumānijā inficēšanās ar Covid-19 vīrusu apstiprināta 1029 cilvēkiem, tostarp vairākiem mediķiem. Līdz šim Covid-19 testi veikti gandrīz 16 000 cilvēku.

Rumānijā pēc inficēšanās ar šo slimību miruši 17 cilvēki, tostarp astoņi miruši slimnīcā Sučavā, valsts ziemeļaustrumos. Šī slimnīca kļuvusi par Covid-19 uzliesmojuma centru Rumānijā.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Rumānija pagājušajā nedēļā izsludināja ārkārtējo stāvokli, un no trešdienas visā valstī spēkā stingri ierobežojumi.

Sagaidāms, ka Kostaki veselības ministra amatā nomainīs Nelu Tataru, kurš līdz šim ieņēma valsts sekretāra amatu Veselības ministrijā.

Uz augšu