Levits: šis laiks mums dod iespēju satuvināties

FOTO: LETA

«Vienmēr paturēsim prātā, ka šī situācija noteikti beigsies,» atgādina Valsts prezidents Egils Levits.

"To mēs pārdzīvosim, ja turpināsim solidarizēties, sekot valdības un speciālistu vadlīnijām un veselajam saprātam.

Jā, starplaikā mēs dzīvosim fiziski izolētāk, bet arī varēsim vairāk rūpēties par savu apkārtni un dzīvokli, veltīsim vairāk uzmanības ģimenēm un vaļaspriekiem, kam iepriekš nebija laika.

Un tad pēc laika, droši vien pakāpeniski, atgriezīsimies normālā situācijā," žurnālā "Ieva" intervijā pie tautas vēršas Latvijas prezidents Egils Levits. 

Kā pats prezidents jūtas šajā situācijā? "Pēc dabas esmu mierīgs cilvēks un uzticos cilvēka saprātam. Noteikti būs grūtības, saslimušo skaits vēl kādu laiku augs, jo epidēmija vēl nav sasniegusi savu maksimumu. Tās izraisītās sekas skars mūs visus.

Nebūs vienkārši, bet ar vēsu prātu tiksim šai situācijai cauri. Ir jābūt disciplinētiem, ir jābūt piesardzīgiem, ir jābūt atbildīgiem.

Ir jāpieņem, ka mūsu dzīve uz laiku būs krietni vairāk ierobežota, nekā līdz šim esam pieraduši, bet nedrīkstam krist panikā," pārliecināti izsakās Egils Levits.

Levits uzsver, ka mums palīdzēs mūsu radošums: "Mūsu cilvēki ir radoši.

Šis laiks dod mums iespēju nevis atsvešināties, bet gan tieši otrādi – satuvināties. Mēs visi atrodamies vienādā ārkārtas situācijā, un tas solidarizē.

Pašpalīdzība ir mūsu tautas stiprā puse. Paldies ikvienam par pacietību, par izturību un par gara spēku! Es vēlos pateikt paldies visai mūsu sabiedrībai, latviešu tautai, kas arī šodien turas kopā, cilvēkiem, kas cits citam palīdz, kur tas nepieciešams."

Vairāk lasi šīs nedēļas žurnālā "Ieva" numura intervijā. 

Uz augšu