Patiess stāsts par to, kā harismātiskais rakstnieks Ernests Hemingvejs, viņa sieva Hadlija, dēls Bambijs un mīļākā karantīnā dzīvoja visi kopā...

Rakstnieks Ernests Hemngvejs, kā jau pret visiem dzīves aizliegumiem, arī pret spāņu gripas epidēmiju sākotnēji neizturējās nopietni, tomēr, gripai izplatoties, nācās vien sakost zobus un ierobežot rakstniekam tik dārgo brīvības soli. Tā bija lēmusi dzīve un apstākļi.

Tomēr tas nebūtu Hemingvejs, ja bez savas ģimenes - sievas un dēla - ar viņu ikdienu karantīnā nevadītu arī viņa mīļākā, raksta historynet.com

Kā tas aizsākās?

Hemingvejs bija precējies ar savu pirmo (viņam dzīves laikā bija četras sievas) sievu Hadliju Hemingveju. Abi audzināja trīs gadus veco Džeku, ko Ernests mīļi dēvēja par Bambiju. Viss ritēja, kā jau ģimenes dzīvē pienākas, tomēr Hemingvejam kā pietrūka...

Tolaik Hemingvejs un Hadlija bija ieradušies Parīzē, lai Hemingvejs varētu īstenot savu kaisli kļūt par pasaulslavenu un revolucionāru rakstnieku.

HEMINGVEJS UN HADLIJA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @madeleinemuscat on

Hadlija viņu atbalstīja, cik spēja, pārciešot viņa neretās uzdzīves un bohēmiskās dzīves izpausmes. Te arī izskatīgais rakstnieks sapinās modes dāmas Paulīnes Feiferes izliktajos tīklos...

Hadlija bija plika kā baznīcas žurka, turpretī Paulīna - lielu bagātību mantiniece. Hadlija bija garlaicīga mājsaimniece, bet Paulīna - spilgta personība ar modeles karjeru "Vogue" izdevumā. Nav grūti uzminēt, kāpēc Ernests kā kaislīgs piedzīvojumu meklētājs un brunču mednieks sāka romānu ar Paulīnu. 

HEMINGVEJS UN PAULĪNA FEIFERE 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jazzfass (@jazzfass) on

Kad Hadlija to uzzināja, Hemingvejam nekaunējās situāciju pagriezt pret savu sievu, nosaucot viņu par vainīgu visā. "Viss būtu bijis labi, ja tu nebūtu rakājusies manā dzīvē un meklējusi to, ko atradi," teicis Hemingvejs. 

Hemingvejs nebija gatavs pārtraukt attiecības ar mīļāko, arī Paulīna darīja visu, lai atrastos vienmēr līdzās izskatīgajam dumpiniekam. Hadlija neko nespēja mainīt. Tikai samierināties.

HEMINGVEJS UN PAULĪNA FEIFERE 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jürg Zbinden (@starcurator) on

Karantīna un dzīve mīlas trijstūrī

Spāņu gripas laikā Hadlija ar dēlu viesojās Rivjērā pie draugiem, kad puisēnam pēkšņi parādījās gripas simptomi. Rezultātā viņam ar māti nozīmēja stingrus karantīnas apstākļus kādā nelielā, izolētā namiņā.

Lai kliedētu sievas vientulību un interesantā veidā attīrītu savu sirdsapziņu, Ernests pie viņas nosūtīja savu mīļāko, kurai esot imunitāte pret hronisku klepu. Vēlāk izolētajā mājvietā piebiedrojies arī pats Ernests. 

Tālākās dienas visi trijatā dalījuši divu guļamistabu lielo māju. Lai gan tas šķiet pavisam dīvaini - dzīvot kopā ar mīļāko, neapmierinātu sievu un slimu bērnu, šo mājvietu Hemingvejs savos memuāros ir atcerējies kā lieliskāko vietu savas rakstniecības uzplaukumā. 

HADLIJA UN PAULĪNA 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LostEpoque (@lostepoque) on

Karantīna nostrādāja - zēns atveseļojās un neviens cits arī nesaslima. Tomēr Hemingveju laulībai bija pienācis gals, te bija vainīgs Paulīnas Feiferes "vīruss". Īsi pēc šķiršanās Hemingvejs apprecēja Paulīni.