Paula Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas nodaļas ārstei konstatēts Covid-19

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorija

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Kādai Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļas ārstei ir konstatēta koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19, vēsta “LTV Panorāma”.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš telefonintervijā “Panorāmai” sacīja, ka saslimusī tikai pirmdien atgriezusies darbā, trešdien sajutusies slikti, ceturtdien ir veiktas analīzes, bet piektdien saņemti analīžu rezultāti, kas arī apliecina faktu par saslimšanu ar Covid-19. Muciņš nevarēja skaidri atbildēt uz jautājumu, vai patiesībai atbilst fakts, ka saslimusī slimnīcas darbiniece jau iepriekš bija inficējusies ar koronavīrusu un izārstējusies no tā, taču tagad sasirgusi atkārtoti.

Rinalds Muciņš atzina, ka saslimusī mediķe nav bijusi ārzemēs un nav arī kontaktējusies ar riska personām, kas varētu būt ievedušas vīrusu Latvijā. Pirmās saslimšanas gadījumā analīze uz Covid-19 netika ņemta, taču pēc atgriešanās darbā un jaunas sasirgšanas tā tomēr ir veikta, bet pēc rezultātu uzzināšanas darbiniece uzturas karantīnā.

Pašlaik saslimusī Paula Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas nodaļas ārste atrodas mājās un jūtas salīdzinoši labi.

Rinalds Muciņš apstiprināja, ka viņa ir strādājusi ar Onkoloģijas nodaļas pacientiem. Pašlaik ir apzināti gan pacienti, gan arī darbinieki, kuriem bijuši kontakti ar šo mediķi, un viņi visi ir karantīnā. Nevienai no šīm kontaktpersonām nav ārējo saslimšanas pazīmju. Runa ir par aptuveni 12 slimnīcas pacientiem un 20 darbiniekiem.

Līdz ar to līdz šim ar Covid-19 saslimuši septiņi medicīnas darbinieki - trīs Rēzeknes slimnīcas darbinieki, trīs zobārsti un viens PSKUS mediķis.

Kā ziņots, Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 25 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 305 cilvēki.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1046 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 12 748 Covid-19 testi.

SPKC informēja, ka kopumā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas 21 cilvēks, tomēr trīs no viņiem stacionēti ar smagu slimības gaitu.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka trim personām, kuru slimības gaita ir smaga, ir pneimonija un viņi ir skābekļa atkarīgi.

Uz augšu