Novērošanas kameras palīdz aizturēt dzērājšoferi, kurš veda sievieti un bērnu
Izrādījās pamatīgi iereibis

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Pirms pāris nedēļām, 15.marta agrā pēcpusdienā Reģionālās Pašvaldības policijas darbinieki Ķekavā pārliecinājās, ka uzstādītās novērošanas kameras ir liels atspaids ikdienas darbā. Proti, likuma sargiem ar kameru palīdzību izdevās notvert kādu acīmredzami iereibušu šoferi. 

"Veicot novērošanu, darbiniekam likās aizdomīga situācija, kad piebrauc džips un no tā izkāpj vīrietis, kurš tā kā grīļojās. Bija pazīmes, ka viņš, iespējams, ir alkohola reibumā. Uz notikuma vietu tika izsaukta tuvākā patruļekipāža, jo pēc tā cilvēka uzvedības bija skaidrs, ka viņš, visticamāk brauks tālāk, un uz to brīdi jau bija iekāpis arī mašīnā. Viņš jau bija izbraucis no stāvvietas un jau brauca prom, bet ekipāža jau bija notikuma vietā, apturēja šo transportlīdzekli," TV3 raidījumam Degpunktā stāsta Reģionālās Pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

- Policists: "Atgriezieties mašīnā!"

- Autovadītājs: "Jākāpj iekšā? Obligāti?"

- Policists: "Jā, bez atļaujas nedrīkst izkāpt. Alkoholu esat lietojis šodien?"

- Autovadītājs: "Protams. Nu, ko es jums melošu, nu jā."

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

"Jāatzīst,ka mašīnā atradās arī bērns un sieviete, gan arī viņa paziņa un principā pēc video ierakstiem var redzēt, ka gan bērns, gan arī sieviete izkāpj, iekāpj mašīnā, acīmredzami ieiet veikalā, un šis varbūt ir arī tas stāsts par līdzbraucēju zināmu atbildību, jo tas, ka vadītājs bija reibumā, bija acīmredzams. Ja to pamanīja darbinieks, operējot ar video novērošanas kameru, protams, tie, kas atradās mašīnā, to ir zinājuši," - tā Bomiņš.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Veicot reibuma pakāpes kontroli ar alkometru, noskaidrots, ka blatā Jeep vadītāja izelpā alkohola koncentrācijas līmenis bija 2,22 promiles. Par šo pārkāpumu viņam nāksies bargi samaksāt - ar zaudētām autovadītāja tiesībām, dažām brīvībā zaudētām dienām un tūkstošos mērāmu naudas sodu. 

Uz augšu