Jaunzēlandieši tik aktīvi ziņo par ierobežojumu pārkāpējiem, ka "uzkārusies" policijas mājaslapa

FOTO: EPA/Scanpix

Jaunzēlandes iedzīvotāji tik aktīvi ziņojuši par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpējiem, ka uz laiku pārstājusi darboties šim nolūkam speciāli izveidotā policijas mājaslapa, pirmdien paziņojusi policija.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Jaunzēlande ir izsludinājusi ārkārtējo stāvokli un uz četrām nedēļām ieviesusi stingrus ierobežojumus.

Ārpus mājām ļauts doties tikai avārijas dienestu un citu būtisku nozaru darbiniekiem, kā arī pārtiku un citu pirmās nepieciešamības preču iegādei vai nolūkā vienatnē pasportot.

Atrodoties ārpus mājām, cilvēkiem savā starpā jāievēro divu metru distance.

Policijas komisārs Maiks Bušs pavēstīja, ka svētdien atvērtā policijas mājaslapa, kurā cilvēki var ziņot par ierobežojumu pārkāpējiem, lielā apmeklētāju skaita dēļ uz laiku pārstājusi darboties.

"Mums bija 4200 ziņojumu no cilvēkiem, kuri uzskata, ka citi neievēro" ierobežojumus, sacīja Bušs, piebilstot, ka tas parāda sabiedrības apņēmību īstenot pasākumus, kas noteikti cīņā pret Covid-19.

Bušs atklāja, ka tostarp ziņots par ballīti ar aptuveni 60 cilvēku piedalīšanos un tūristu pārvietošanos pa valsti dzīvojamajos treileros.

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna atbalstīja ziņotājus un aicināja sabiedrību ziņot arī par krāpšanos ar cenām, ja tāda tiek novērota lielveikalos.

Viņa uzsvēra, ka cilvēkiem jāpaliek mājās, jo tādējādi tiks glābtas dzīvības.

Jaunzēlandē, kuras iedzīvotāju skaits mērāms aptuveni piecos miljonos, līdz šim ir apstiprināti 552 inficēšanās gadījumi, no kuriem viens beidzies letāli.

GALERIJA: Covid-19: kad pasaule paliek uz pauzes

Uz augšu