Ministre: koronavīrusa izplatībai augsts risks ir mediķu migrācija starp ārstniecības iestādēm

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Госканцелярия

Augsts risks jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatībai ir mediķu migrācija starp ārstniecības iestādēm, sociālajā tīklā "Twitter" uzsvērusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Politiķe uzsver, ka šobrīd skaudrāk nekā jebkad iezīmējas posts, ko rada nepietiekams veselības finansējums. 

"Augsts risks koronavīrusa izplatībai ir mediķu migrācija starp ārstniecības iestādēm. To dara, lai varētu nopelnīt un lai lāpītu mediķu trūkumu," raksta ministre, uzsverot, ka šo situāciju var labot tikai ilgtermiņā un ar naudu.

Kā ziņots, ar Covid-19 Latvijā ir sasirguši jau vairāki mediķi, tostarp, Rēzeknes slimnīcas ķirurģe, onkoloģe Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī divi zobārsti klīnikās Rīgā, turklāt Covid-19 konstatēta vēl vairākiem nozares pārstāvjiem.  

Epidemiologi vēl izmeklē, kā tieši nozares darbinieki varētu būt sasirguši. Attiecībā uz zobārstiem speciālistiem ir aizdomas, ka viņi varētu būt inficējušies vienā pasākumā, kurā esot piedalījušies viesi no ārzemēm.

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, no piektdienas daļēji tiks ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.

Veselības ministrija (VM) uzsver, ka arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tajā skaitā izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Ministrijā skaidroja, ka tādējādi netiek ierobežotas pacienta iespējas saņemt palīdzību, piemēram, pēkšņu sāpju gadījumā. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu.

Tāpat nav atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, "zaļā koridora", HIV/AIDS, tuberkulozes un citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti, norādīja ministrijā.

Ārstniecības iestādes turpinās nodrošināt arī akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām šī pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tajā skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.

Uz augšu