T, 17.08.2022.

Sīrijas cietumā izcēlies "Islāma valsts" biedru dumpis

TVNET/LETA/Reuters
Sīrijas cietumā izcēlies "Islāma valsts" biedru dumpis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Kurdu vadīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDF) pārvaldītā cietumā Sīrijas ziemeļaustrumos sadumpojušies ieslodzītie grupējuma "Islāma valsts" locekļi, kas sagrābuši savā kontrolē cietuma pirmo stāvu.

SDF ziņo, ka sākta operācija izbēgušo gūstekņu notveršanai un drošības spēki nosūtījuši papildspēkus, lai apspiestu dumpi cietumā.

"Situācija cietumā pašreiz ir saspringta, un mēs nosūtījām pretterorisma spēkus un papildu karavīrus," tviterī ziņoja SDF preses pārstāvis.

Sīrijas televīzija ziņoja, ka no cietuma izbēguši 12 ieslodzītie.

ASV vadītās koalīcijas preses pārstāvis apstiprināja, ka cietumā noticis dumpis, bet piebilda, ka tur ieslodzīti zema līmeņa "Islāma valsts" locekļi.

Koalīcijas spēki palīdz SDF ar novērošanu no gaisa, atklāja preses pārstāvis.

Izskanējušas neapstiprinātas ziņas, ka dumpī vairāki ieslodzītie ir nogalināti.

Nav zināms, cik ieslodzīto atradās cietumā.

SDF pārraudzītajos cietumos atrodas tūkstošiem cilvēku, arī daudzi jaunieši un pat bērni. Daudzu ieslodzīto radinieki apgalvo, ka viņi aizturēti par nepakļaušanos SDF prasībai cīnīties SDF rindās.

ASV bāzētā cilvēktiesību organizācija "Human Rights Watch" apgalvo, ka SDF gūsta atrodas aptuveni 12 000 vīriešu un zēnu, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar "Islāma valsti". Aizturēto vidū ir 2000 līdz 4000 ārvalstu pilsoņu no gandrīz 50 valstīm.

Ieslodzītie tiek turēti pārpildītos cietumos, kuros daudzos gadījumos apstākļi ir nehumāni, apgalvo "Human Rights Watch".

Kurdu spēku kontrolētajās teritorijās nometnēs atrodas arī aptuveni 100 000 sieviešu, gan sīrietes, gan ārzemnieces, kas ir radinieces vīriešiem, kuri tiek turēti aizdomās par piederību "Islāma valstij".

Ar ASV atbalstu SDF izdevies sakaut džihādistus Sīrijas ziemeļos un austrumos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu