C, 11.08.2022.

Maskavā sākas pašizolācijas režīms

TVNET/LETA/AFP
Maskavā sākas pašizolācijas režīms
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, visiem Maskavas iedzīvotājiem no pirmdienas jāuzturas mājās pašizolācijā, un Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins lūdzis reģionālās varasiestādes noteikt līdzīgus ierobežojumus.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins par stingrajiem ierobežojumiem paziņoja svētdien, pirms sākas prezidenta Vladimira Putina izsludinātā "nestrādāšanas nedēļa".

Putins pagājušajā trešdienā pavēstīja, ka šonedēļ cilvēki var neiet uz darbu, bet algu saņems.

Līdz šim daudzi maskavieši neievēroja oficiālās rekomendācijas un pašizolēšanos, un nedēļas nogalē pilsētas parkos pulcējās daudz cilvēku.

Šodien Maskavas ielas ir tukšas, slēgti restorāni, kafejnīcas un daudzi veikali. Taču satiksme uz ielām pilsētas centrā bija novērojama.

"Es aicinu reģionu vadītājus izstrādāt instrukcijas līdzīgai karantīnai, kāda ieviesta Maskavā," paziņoja Mišustins.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem Krievijā ar Covid-19 vīrusu inficējušies 1534 cilvēki, no kuriem astoņi ir miruši. Vairāk nekā 1000 no inficēšanās gadījumiem konstatēti Maskavā.

Maskavieši, neatkarīgi no vecuma, no šodienas drīkst atstāt dzīvesvietu tikai gadījumā, ja nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība vai radušies citi tieši draudi dzīvībai vai veselībai, lai dotos uz darbu, ja nav iespējams strādāt attālināti, kā arī lai iepirktos tuvākajā veikalā vai aptiekā.

Atļauts arī izvest pastaigā mājdzīvniekus ne tālāk par 100 metriem no dzīvesvietas, kā arī iznest atkritumus.

Krievijas galvaspilsētas iedzīvotājiem arī noteikts ievērot pusotra metra distanci no citiem cilvēkiem.

Turklāt drīzumā maskavieši drīkstēs atstāt mājas tikai tad, ja viņiem būs īpašas caurlaides. Šīs caurlaides paredzēts izsniegt jau šonedēļ.

GALERIJA: Maskavā sākas pašizolācijas režīms

To, kā maskavieši ievēro mājas režīmu, policija kontrolēs, izmantojot sejas atpazīšanas kameras.

Anonīms informācijas avots portālam "Meduza" atklājis, ka Maskavā plānojot ieviest QR kodu sistēmu, kas līdzīga Ķīnas izmantotajai. Katram iedzīvotājam būs jāreģistrējas Maskavas domes mājaslapā, norādot savu faktisko adresi. Izejot laukā no mājām, kods pēc pieprasījuma būšot jāuzrāda policijai.

GALERIJA: Dzīve Covid-19 karantīnā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu