ZZS atbalsta Vitenberga kandidatūru ekonomikas ministra amatam

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde atbalsta partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas virzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Jāni Vitenbergu (KPV LV).

Kā aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, ZZS valde arī aicina nekavēties un jau šonedēļ Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par Vitenberga apstiprināšanu ekonomikas ministra amatā. Partiju apvienībā norāda, ka pašreizējā ārkārtējā situācijā valdībai jādarbojas pilnā sastāvā un tautsaimniecības atbalsta jautājumu risināšana ir kritiski svarīga.

ZZS arī atbalstīs iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) apstiprināšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatā, norāda Kārkliņa.

"Šajā ārkārtējā situācijā ir jāaizmirst par pozīciju un opozīciju. ZZS uzskata, ka ir jāstrādā kopā, lai ne tikai apturētu koronavīrusa izplatību, bet arī novērstu strauju lejupslīdi tautsaimniecībā," pausts partiju apvienības paziņojumā.

ZZS nav saprotama Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vēlme novilcināt ekonomikas ministra apstiprināšanu amatā, "izsakot dažāda veida ultimatīvas prasības, tādējādi slēpjot savus patiesos nodomus". Zaļo un zemnieku savienība aicina nolikt malā politiskās ambīcijas un vienoties par darbu valsts un tās iedzīvotāju interesēs, akcentēts paziņojumā.

Kā ziņots, koalīcijas partneri cer uz ātru JKP un partijas "KPV LV" domstarpību atrisināšanu jautājumā par jauna ekonomikas ministra iecelšanu amatā. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēris, ka šis jautājums būtu jāatrisina šīs nedēļas laikā, ekonomikas ministra amata kandidātu apstiprināšanai parlamentā virzot, iespējams, jau ceturtdien.

Jau vēstīts, ka JKP būtu gatava atbalstīt partijas "KPV LV" pārstāvja Vitenberga iecelšanu ekonomikas ministra amatā pie nosacījuma, ja pirms tam no amatiem Ekonomikas ministrijas (EM) pakļautības iestādēs tiek atlaisti "visi grupējuma vadītāji un viņiem pakļautā izpildītāju komanda". Tāpat JKP grib, lai Valsts kanceleja nekavējoties izsludinātu konkursu uz EM Valsts sekretāra amata vietu, ko ieņemtu pieredzējis un godprātīgs profesionālis ar krīzes vadības pieredzi.

Vitenberga kandidatūrai atbalstu pauduši visi koalīcijas partneri, izņemot JKP.

Uz augšu