No policistiem mēģina atpirkties, solot sešus kubikmetrus malkas

FOTO: Pixabay

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Aizkraukles iecirkņa amatpersonām tika piedāvāti kukuļi, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokolu noformēšanas.

Vienā gadījumā tika solīts samaksāt 100 eiro, bet otrā – piegādāt sešus kubus malkas 180 eiro vērtībā. Abos gadījumos policija ir sākusi kriminālprocesu.

Piektdien, 27. martā, Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā vīrietis, vadot automašīnu „Chrysler Voyager”, nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca ceļa zīmei un to nolauza. Kad notikuma vietā ieradās policisti, tika konstatēts, ka autovadītājs ir alkohola reibumā (2,4656 promiles).

Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas par braukšanu alkohola reibumā, vīrietis piedāvāja policistam samaksāt 100 eiro.

Par minēto faktu pret autovadītāju tika sākts kriminālprocess par kukuļdošanu, kā arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Savukārt sestdien, 28. martā, Pļaviņu novada Klintaines pagastā VP ZRP Aizkraules iecirkņa policisti pamanīja pa ceļu braucam automašīnu „Audi” bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm.

Kad likumsargi aicināja autovadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt mašīnu, un sāka bēgšanu. Pēc neilga laika automašīna iebrauca kādas mājas pagalmā, un sarunā ar policistiem iesaistījās sieviete, kura solīja policistam piegādāt sešus kubus malkas 180 eiro vērtībā, lai transportlīdzekļa vadītājs netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Arī šajā gadījumā ir sākta administratīvā lietvedība pret autovadītāju, bet pret sievieti policija ir sākusi kriminālprocesu par kukuļdošanu.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šogad Zemgales reģionā par kukuļdošanu sākti četri kriminālprocesi – divi Aizkraukles, viens Jēkabpils un viens Jelgavas iecirknī.

Uz augšu