Kas tev jāzina, ja drīzumā plānotas tavas kāzas

FOTO: Trisnadi / AP

Latvijas dzimtsarakstu nodaļās tika novērots, ka daudzi pāri pārceļ martā un aprīlī paredzētās laulības uz vēlāku laiku. Tomēr ir pāri, kuri šajā laikā vēlas apprecēties. Vai tas šajā ārkārtas situācijā maz ir iespējams? 

Kās Tieslietu ministrija (TM) norāda savā oficiālajā mājas lapā, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 29. marta rīkojumu Nr. 138 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tajā skaitā kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus.

taču civilstāvokļa akta (laulības) reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, šobrīd nav aizliegta un var notikt.

Laulības kā juridiska fakta reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā ir iespējama tikai gadījumos, kad dzimtsarakstu nodaļa vai baznīca var nodrošināt personu savstarpējo divu metru distanci un ir iespējams ievērot citus noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ja dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā nav iespējams nodrošināt personu savstarpējo divu metru distanci un nav iespējams ievērot citus noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, tad attiecīgajā dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā laulības reģistrācija šobrīd nav iespējama.

Tieslietu ministrija aicina būt atbildīgiem un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību šobrīd veikt laulības reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, kā arī pirms laulības reģistrācijas lūgums sazināties ar dzimtsarakstu nodaļu vai baznīcas personālu par tās iespējām nodrošināt visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Dzimtsarakstu nodaļu kontaktinformācija pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Skaties kā šobrīd precas pasaulē!

Uz augšu