Tas tiek pieredzēts pašreizējā Covid-19 krīzē un ticis pieredzēts jau iepriekš - gan 2008.gada globālajā finanšu krīzē, gan situācijā, kad internetu arvien vairāk apdraud kiberuzbrukumu draudi.
Globalizācija ir palīdzējusi būtiski palielināt pasaules iedzīvotāju ienākumus, strauji attīstīt ekonomikas un palīdzējusi miljoniem cilvēku izkļūt no nabadzības. Tomēr tajā pašā laikā ir pieauguši gan finansiālu, gan medicīnisku infekciju riski.
GALERIJA: Covid-19: kad pasaule paliek uz pauzes
Ko Covid-19 krīze nozīmē globālajai ekonomikai?
Londonas Biznesa skolas ekonomikas profesors Ričards Portess uzskata: nav noliedzams, ka izmaiņas būs, jo cilvēki un uzņēmumi vairāk apzinās iespējamos riskus.
Krīzes dēļ apstājoties starptautiskiem piegāžu kanāliem, cilvēki meklē vietējās alternatīvas, pat ja tas nozīmē produkta sadārdzināšanos, jo vietējais piegādātājs nozīmē potenciāli mazākus riskus.
Savukārt ERAB ekonomiste Beāta Javorcika uzskata, ka Rietumu rūpniecības nozare nākotnē varētu sākt pārcelt atpakaļ savas ražotnes no citām - zemāku izmaksu - valstīm, tostarp Ķīnas.
Tas Rietumu ekonomikām varētu radīt galvassāpes, jo tās ir kļuvušas pārāk atkarīgas no globalizācijas.
Globalizācija nozīmē ne tikai preču pārvietošanos pāri robežām visā pasaulē, tā nozīmē arī cilvēku, ideju un informācijas pārvietošanos.
Globalizācija nozīmē arī to, ka cilvēki lielos apjomos dodas studēt uz citām valstīm, kā arī ceļo arvien vairāk.
Tas nozīmē, ka globalizācijas mazināšanās būtiski ietekmēs ne tikai rūpniecību, bet arī daudzas citas nozares, tajā skaitā izglītības sektoru un tūrisma nozari. Tas arī var veicināt arī protekcionisma politikas izplatīšanos.