Daži no šiem inficētajiem pirms slimības konstatēšanas bija ārstniecības iestādēs, un, kā norādīja Perevoščikovs, vismaz divi kļuva par infekcijas avotiem citiem inficētajiem.
Tāpēc SPKC eksperts iesaka ārstniecības iestādēm pievērst papildu uzmanību tiem pacientiem, kuriem nav pastāvīgas dzīvesvietas. Šajos gadījumos tiek mudināts veikt īpašus piesardzības pasākumus.
Ņemot vērā, ka šis uzliesmojums nav noticis uzreiz, proti, sasirgušie jau pirms uzliesmojuma konstatēšanas bija inficēti, liecina par to, ka līdz izolācijai viņi brīvi pārvietojās apkārt un, iespējams, legāli vai nelegāli piestrādāja, norādīja Perevoščikovs. Tāpēc darba devējiem, kuri ir nolīguši darbiniekus bez pastāvīgas dzīvesvietas, vajadzētu būt uzmanīgiem un apsvērt iespējamību, ka Covid-19 varētu būt izplatījies darba vietā.
Kā iesaka Perevoščikovs, ja šāds darbinieks ir strādājis un citiem strādājošajiem parādās viegli respiratorās saslimšanas simpotmi, būtu jāapsver darbinieku testēšana.
Jau ziņots, ka patversme "Zilais krusts" ir viena no piecām Rīgas pašvaldības līguma organizācijām, kas nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, tajā skaitā arī cilvēkiem ratiņkrēslos.
Patversmē patlaban uzturas 102 klienti, no kuriem 11 klienti pārvietojas ratiņkrēslā. No darbiniekiem patversmes telpās šobrīd uz vietas atrodas iestādes vadītāja, sociālā darbiniece un trīs brīvprātīgie. Klientiem tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā.