Aprūpes centrā "Stella Maris" ar Covid-19 sasirgusī kliente dzīvo izolētā istabā

Slimnīcas palāta. Ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas sociālā aprūpes centrā "Stella Maris" ar Covid-19 sasirgusī kliente dzīvo izolētā istabā un viņai tiek nodrošināta aprūpe paaugstinātas drošības apstākļos, informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Viņa norāda, ka epidemioloģiskās drošības uzturēšanai visos Rīgas sociālās aprūpes centros (SAC) darbs notiek pastiprinātas drošības apstākļos. Kopumā ilgstošu sociālo aprūpi Rīgas iedzīvotājiem nodrošina trīs pašvaldības iestādes - Rīgas SAC "Gaiļezers", kurā ir 400 vietas, Rīgas SAC "Mežciems" ar 263 vietām un Rīgas SAC "Stella Maris", kur var uzņemt līdz 116 klientu.

Visos trīs pansionātos jau vairāk nekā mēnesi izsludināta karantīna un tajos tiek veikta virkne papildus drošības pasākumu.

Piemēram, centros ir izveidota sistēma klientu izolēšanai un atgriežoties no ārstniecības iestādes, klienti var izolēties atsevišķās telpās. Pastiprināti tiek veikta telpu uzkopšana, vēdināšana, kvarcošana, kā arī centros netiek ielaistas trešās personas, nenotiek plaši apmeklēti pasākumi, bet to vietā nodarbības notiek individuāli vai nelielās grupās, ievērojot distanci.

Tāpat, sākot darbu, katrs darbinieks ar parakstu apliecina, ka nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimu personu un viņam nav saslimšanas pazīmju. Darbiniekiem tiek mērīta temperatūra ar bezkontakta termometru, kā arī ir pasūtīti papildus dezinfekcijas līdzekļi, mazgājamie līdzekļi un individuālie aizsardzības līdzekļi - vienreizējie halāti, maskas, respiratori, vienreizlietojamās bikses, priekšauti, cepures un cimdi.

Vēl ir izvietoti papildus atpūtas soli centru iekšpagalmos, lai nodrošinātu klientu distancēšanos un pilnvērtīgu atpūtu svaigā gaisā, kā arī tiem klientiem, kuri līdz šim maltītes ieturēja koplietošanas telpās, tiek nodrošinātas ēdienreizes istabiņās. Tāpat personālam un klientiem regulāri tiek stāstīts par higiēnas un drošības prasībām.

Departaments arī parūpējies, ka tiem senioriem, kuriem tas ir nepieciešams, tiks nodrošināti atbilstoši mobilie tālruņi saziņai ar piederīgajiem. 

Kā ziņots, saslimšana ar Covid-19 šonedēļ Latvijā atklāta trīs sociālo aprūpes centru klientiem vai darbiniekiem.

Bolderājas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā "Stella maris" Covid-19 konstatēta kādai klientei cienījamā vecumā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Siguldas novadā privātajā sociālās aprūpes centrā "Allaži" Covid-19 konstatēta vienam darbiniekam.

Savukārt Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā saslimšana ar Covid-19 konstatēta četrām personām.

Mediķi līdz šim allaž ir uzsvēruši, ka gados vecāki iedzīvotāji un cilvēki ar vājāku kopējo veselības stāvokli ir riska grupas, kurām Covid-19 ir visbīstamākā.

Uz augšu