ES atceļ muitas nodevas medicīniskā aprīkojuma importam

04.02.2020, Tallinn. Merimetsa Nakkuskeskuse haigla nakkushaiguste ravi palat. Merimetsa Infection Center Hospital infectious disease treatment unit. doctor, epidemic flu, protective clothing, corona virus, infection, Foto Madis Veltman, Postimees

FOTO: Madis Veltman

Eiropas Komisija (EK) piektdien paziņoja, ka uz laiku atcels muitas nodevas un pievienotās vērtības nodokli (PVN) medicīniskā aprīkojuma importam, lai palīdzētu cīnīties ar koronavīrusu.

"Tas padarīs finansiāli vieglāku medicīniskā aprīkojuma iegādi, kas ir ļoti nepieciešams ārstiem, medmāsām un pacientiem," teikts EK paziņojumā.

Nodevu atcelšana attieksies arī uz Lielbritāniju un būs spēkā uz sešiem mēnešiem ar iespēju termiņu pagarināt un stājas spēkā ar atpakaļejošu datumu no 30.janvāra, kad Eiropā pirmo reizi tika konstatēts jaunais koronavīruss.

"Atceļot importa nodevas un PVN šo produktu importam no trešajām valstīm, Eiropas Komisija dos ieguldījumu šo produktu vieglākā pieejamībā," pavēstīja EK ekonomikas komisārs Paolo Džentiljoni.

"Piemēram, Itālijā dažām sejas maskām vai aizsargtērpiem, kurus mēs importējam no tādām valstīm kā Ķīna, tiek uzlikta 12% muitas nodeva un 22% PVN," paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena. "Mums šo aprīkojumu vajag daudz un tas var būt dārgi."

Uz augšu