Autovadītājiem pagarinās medicīniskās izziņas termiņu, ja tas beidzas tagad

Sieviete un automašīna

FOTO: Unsplash

Par trim mēnešiem pagarinās autovadītāju obligātās medicīniskās izziņas derīguma termiņu, ja tas beidzas ārkārtējās situācijas laikā, paredz Veselības ministra rīkojums "Par medicīniskām izziņām", kas izdots saskaņā ar likuma "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību".

Ņemot vērā to, ka ārkārtējās situācijas laikā atbilstoši epidemioloģiskai situācijai un iespējamiem epidemioloģiskiem riskiem, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, ir pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. 

Rīkojums paredz uz ārkārtējās situācijas laiku apturēt medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšanu par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību, detektīvdarbību, ieroču apriti, pirotehnisko izstrādājumu apriti, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu civilām vajadzībām apriti, kā arī par ceļu un kuģošanas līdzekļu satiksmi. 

Savukārt jau izsniegto medicīnisko atzinumu un izziņu, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš tiek noteikts trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", tātad otrdien, 7.aprīlī. 

Uz augšu