EK plāno stratēģiju Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanai

FOTO: SIPA/Scanpix

Eiropas Komisija (EK) plāno stratēģiju Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanai, un vairākas valstis jau spērušas šādus soļus.

EK prezidente Urzula fon der Leiena trešdien ierosinās pasākumus, kuru mērķis ir nodrošināt, lai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis rīkojas koordinētā veidā, kad pienāks laiks atvieglot ierobežojumus, atklāja Leienas preses pārstāvis.

"Mēs domājam, ka ir svarīgi nākt klajā ar šiem priekšlikumiem tagad, jo vairākas dalībvalstis jau sākušas paziņot par pirmajiem soļiem šajā virzienā," norādīja Leienas preses pārstāvis.

Viņš atzinīgi novērtēja faktu, ka Austrija un Dānija ir informējušas pārējās ES dalībvalstis par saviem plāniem, un piebilda, ka EK strādā pie tā, lai šādas stratēģijas tiek īstenotas "koordinētā, saskaņotā un globālā veidā visā ES".

Dānija plāno no 15.aprīļa atvērt bērnudārzus un skolas jaunāko klašu skolēniem.

Austrija savukārt atļāvusi no 14.aprīļa atsākt darbu nelieliem veikaliem, kā arī būvniecības un dārza preču veikaliem, ja tajos būs nodrošinātas stingras higiēnas prasības.

Čehija nolēmusi pirms Lieldienām atļaut tādus sporta pasākumus kā tenisu un golfu, un atvērt būvmateriālu un vēl dažu citu veidu veikalus.

Itālijā, kas ir jaunā koronavīrusa smagāk skartā valsts Eiropā, valdība izstrādājusi uzmetumu piecu punktu plānam pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai. Plāns cita starpā paredz saglabāt sociālās distancēšanās noteikumus un paplašināt Covid-19 testu veikšanu.

Uz augšu