PMLP izsniedz pagaidu personas apliecības elektroniskai izmantošanai

Pase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

 Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sākusi izsniegt pagaidu personas apliecības izmantošanai elektroniskajā vidē, informēja PMLP.

5.aprīlī stājās spēkā jauns likums "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību". Tajā noteikts, ka personu apliecinošie dokumenti, kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzies derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Tāpat likums paredz, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 30 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Savukārt, ja personas apliecībai ir beidzies derīguma termiņš, bet personai ir nepieciešama identifikācija elektroniskajā vidē, e-pakalpojumu saņemšanai un droša elektroniskā paraksta radīšanai persona varēs saņemt pagaidu personas apliecību, kas nodrošinās elektroniskās identifikācijas un e-paraksta funkcionalitāti. Minēto pagaidu eID karti varēs saņemt, attālināti piesakoties PMLP.

Pagaidu personas apliecībā iekļaus iepriekš izsniegtajā personu apliecinošajā dokumentā iekļautos biometrijas datus un informāciju par pagaidu apliecības turētāju.

PMLP teritoriālās nodaļas pieņems attālināti iesniegtu personas iesniegumu pagaidu personas apliecības  izsniegšanai, ja tas tiks iesniegts PMLP, izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla "www.latvija.lv" pakalpojumu "Iesniegums iestādei" un iesniegumā tiks norādīta kontaktinformācija.

Pēc iesnieguma saņemšanas attiecīgā PMLP teritoriālā nodaļa informēs personu par apmeklējuma laiku pagaidu apliecības saņemšanai.

Uz augšu