Daļa rotaļu laukumu slēgta, bet citos - viss notiek. Kāpēc tā?

Rotaļu laukums. Ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Jau divas nedēļas COVID-19 ierobežošanas nolūkos Rīgā, kā arī citās pašvaldības liegta pieeja arī bērnu rotaļu laukumiem. Tiem jābūt slēgtiem un piekļuvei tiem norobežotai. Taču realitātē situācija atšķiras. Daudzi no laukumiņiem ir privātīpašums. Galvenokārt pie jaunuzceltajām mājām. Kāpēc vairums no tiem vēl ir brīvi pieejami, šādu jautājumu uzdod TV3 Ziņas.

Epidēmijas ierobežošanas nolūkos jau divas nedēļas Rīgā un citās pašvaldībās liegta pieeja bērnu rotaļu laukumiem.

Tiem būtu jābūt slēgtiem vai vismaz norobežotiem. Taču dzīvē nereti viss notiek citādāk. Daudzviet pie jaunajām daudzdzīvokļu mājām bērnu laukumiņi atrodas uz privātas zemes un līdz ar to tiešā veidā pašvaldību lēmumiem nepakļaujas. Slēgt vai izvietot brīdinājuma zīmes apsaimniekotāji tur var tikai tad, ja to prasa paši iedzīvotāji.

“Mēs kā apsaimniekotāji nevaram aizliegt piekļuvi, jo tas nav mūsu īpašums. Tas ir kopīpašums, un tā izmantošana ir viņu pašu atbildība,” saka “Civinity” Dzīvojamo ēku nodaļas vadītājs Gatis Roze.

No aptuveni 350 “Civinity” apsaimniekotajām mājām šādu vēlmi šobrīd izrādījušas tikai desmit. Lēmumu var pieņemt paši iedzīvotāji balsojot, taču lēmuma juridiska noformēšana var aizņemt vairākas nedēļas. Tomēr jebkurā gadījumā pulcēšanās ierobežojumi ir saistoši arī šajās vietās un to ievērošanu privātajos laukumos arī var kontrolēt policija.

Uz augšu