Rīgas ģimenes pašvaldības norēķinu karti pārtikas iegādei varēs izmantot "Maxima" veikalos

"Maxima XXX" veikals. Ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Rīgā reģistrētās maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenes pašvaldības nodrošinātās norēķinu kartes pārtikas iegādei varēs izmantot SIA "Maxima Latvija" veikalos, informēja domē. 

Kartes sāks piegādāt no 14.aprīļa un ģimenēm tās tiks nogādātas ar VAS "Latvijas pasts" starpniecību deklarētajā dzīvesvietas adresē. 

Informāciju par kartes saņemšanu ģimenes saņems šīs nedēļas laikā, pašvaldības reģistros norādītājos e-pastos. 

Kartes derīguma termiņš ir 12 mēneši, un tā būs izmantojama "Maxima" veikalos visā Latvijā.

Kartes nominālvērtība vienam bērnam tiks aprēķināta 1,42 eiro apmērā par katru darba dienu ārkārtējās situācijas periodā, sākot no 13.marta. 

Kartes nominālvērtība par periodu no 13.marta līdz 14.aprīlim būs 28,40 eiro par katru bērnu.

Saskaņā ar Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas datiem, pašvaldības atbalsts tiks piešķirts vairāk nekā 13 000 bērnu. 

Jau vēstīts, ka Rīgas domes pagaidu administrācija 3.aprīlī pieņēma lēmumu piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu kartes pārtikas produktu iegādei trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kuras reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Administrācijas lēmums paredz piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu karti pārtikas produktu iegādei maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm, kas ir reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Ja ārkārtējās situācijas termiņš tiks pagarināts, kartes nominālvērtību papildinās par katru darba dienu, bet ne ilgāk kā līdz 2019./2020.mācību gada beigām. Ar karti būs iespējams iegādāties tikai pārtikas preces, bet būs liegums pirkt enerģijas dzērienus, alkoholu, saimniecības, rūpniecības un tabakas izstrādājumus. 

Uz augšu