#paliecmājās ⟩ Kopā, bet atsevišķi. Liepājas aktieru kurss attālināti iestudē deju

Liepājas aktieru kurss attālināti iestudē deju

FOTO: Ekrānuzņēmums

Liepājas aktieru kurss sadarbībā ar horeogrāfi Lienu Gravu attālināti iestudējuši interesantu deju, kura tapusi, katram studentam atrodoties savās mājās.

Horeogrāfe stāsta, ka ideja attālināti uzņemt video radusies, jo sapratusi, ka darbs  ar studentiem šajā laikā nedrīkst apstāties. Viņa arī atzīst, ka nekad iepriekš neko tādu nebija darījusi, bet tas nav atturējis no iesaistīšanās procesā. Šobrīd, kad Latvijā mācības notiek attālināti, Lienei pietrūkst radošā procesa, tāpēc radās ideja iestudēt šādu deju.

Video aplūkojams šeit.

Pats radošais process, ieskaitot filmēšanu, aizņēma divas nedēļas, un tas bija interesants gan studentiem, gan arī pašai horeogrāfei Lienei. Vispirms Liene studentiem nosūtīja divus atsevišķus video ar skaitu un ar mūziku - pirmajā video lēnām izskaidrojot un pieliekot katrai kustībai skaitu, lai būtu unisonā, un otru video - deju kopā ar mūziku, lai viņi redz, kā tas izskatās. Pēc tam nākamajā reizē sūtīja horeogrāfijas turpinājumu.

Galvenā ideja bija, lai katrs aktieris savās mājās, filmējot video, izvēlas vietu, kur filmēt, fonu, piemeklē apģērbu - lai izpaužas radoši.

"Vēlējos ar šo video radīt skatītājiem sajūtu, kā tas ir - atrasties pašizolācijā laikā, kad ķermenis grib dejot," stāsta Liene Grava un saka lielu paldies visiem lieliskajiem dejotājiem - Agnijai Dreimanei, Madarai Krživecai, Kintijai Stūrei, Madarai Viļčukai, Ingai Dzintarei, Kārlim Rūdolfam Ērglim, Artūram Irbem, Kārlim Elvim Artejevam, Hugo Puriņam un Valtam Skujam. Paldies arī Aleksim Gūtmanim, kurš radīja mūziku šai dejai.

Dejas mērķis ir pasmaidīt šajā laikā, kad visapkārt ir salīdzinoši daudz negatīvas informācijas, jo caur mākslu un radošo garu ir iespējams saskatīt arī pozitīvo. Kā saka Liene: "Dejai nav telpu robežu, un dejot var visur!"

Uz augšu