Apelācijas instance atstājusi spēkā "Dienas Biznesam" piemēroto 1400 eiro sodu par slēptu politisko reklāmu

Tiesneša āmurs.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā laikraksta "Dienas Bizness" izdevējam SIA "Izdevniecība Dienas Bizness" piemēroto 1400 eiro sodu saistībā ar slēptu politisko reklāmu, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Rīgas apgabaltiesa atstāja negrozītu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, bet SIA "Izdevniecība "Dienas Bizness"" apelācijas sūdzību noraidīja.

Jau vēstīts, ka neilgi pirms 13.Saeimas vēlēšanām "Dienas Bizness" izplatīja divus speciālizlaidumus, kuros tika slavētas partijas "KPV LV" un "Saskaņa". Katrs speciālizlaidums ticis nodrukāts 800 000 eksemplāru. Kā iepriekš vēstīja Latvija Televīzija, izdevniecība apgalvo, ka tā bijusi daļa no laikraksta abonēšanas kampaņas, savukārt KNAB uzskata, ka tā bijusi priekšvēlēšanu aģitācija.

KNAB "Dienas Biznesam" piemēroja 1400 eiro naudas sodu, taču daudz lielākas sekas izdevniecībai draud par tēriņu limitu pārsniegšanu. Lai neļautu jebkuram ar lielu naudu ietekmēt vēlēšanu rezultātus, tā sauktās trešās personas politiskajām reklāmām drīkst tērēt tikai aptuveni 6000 eiro, savukārt, pēc KNAB aplēsēm, "Dienas Bizness" speciālizlaidumiem tērējis 110 000 eiro. Starpība "Dienas Biznesam" būtu jāiemaksā valsts budžetā.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka SIA "Dienas Bizness" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 18 000 eiro. 2018.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,889 miljoni eiro, gadu noslēdzot ar 272 577 eiro zaudējumiem.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto kārtību, KNAB tuvākajā laikā pieņems lēmumu, ar kuru tiks uzdots SIA "Izdevniecība "Dienas Bizness"" ieskaitīt valsts budžetā pārsniegto priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru.

un aizliegumus.

KNAB konstatējis, ka SIA "Izdevniecība "Dienas Bizness"" pārsniegusi nesaistītai personai noteikto priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru kopsummā par 104 500 eiro.

Uz augšu