Spānijā no Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 15 000

FOTO: EPA/Scanpix

Spānijā 24 stundu laikā reģistrēti 683 jauni nāves gadījumi no Covid-19, kas ir kritums, salīdzinot ar pēdējām divām dienām, bet kopējais mirušo skaits pārsniedzis 15 000, paziņojušas varasiestādes.

Spānijā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši jau vairāk nekā 15 238 cilvēki.

Trešdien Spānija ziņoja par 757 jauniem nāves gadījumiem.

Tomēr pastāv bažas, ka amatpersonas varētu būt krietni par zemu novērtējušas reālo situāciju.

Madrides reģiona varasiestādes trešdien atzina, ka mirušo skaits pansionātos varētu būt pieckārt lielāks par oficiāli ziņoto. Oficiālajā statistikā nav iekļauti gandrīz 3500 nāves gadījumi, jo šiem cilvēkiem nav veikta Covid-19 pārbaude.

24 stundu laikā samazinājies arī jauno inficēšanās gadījumu skaits.

Spānijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu līdz šim apstiprināta kopumā 152 446 cilvēkiem.

Spānijas varasiestādes jau vairākas dienas likušas noprast, ka sasniegta pandēmijas kulminācija, bet lūgusi pilsoņus stingri ievērot ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu.

"Mūsu prioritāte ir negriezties atpakaļ, sevišķi, neatgriezties sākumpunktā," parlamentā sacīja premjerministrs Pedro Sančess.

Spānijā no 14.marta ir spēkā stingri pasākumi jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai, un pēdējo divu nedēļu laikā tie vēl vairāk pastiprināti.

Gaidāms, ka parlamenta apakšpalāta šodien pagarinās ierobežojumus līdz 25.aprīlim.

Valdība nav izslēgusi, ka karantīnas režīms var tikt vēl pagarināts, ja tas būs nepieciešams, vienlaikus apgalvojot, ka ierobežojumi ir jāatceļ pakāpeniski.

Uz augšu