C, 18.08.2022.

VDD pērn sācis 22 kriminālprocesus

TVNET/LETA
VDD pērn sācis 22 kriminālprocesus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieks Normunds Mežviets piedalās preses konferencē VDD organizēto pretterorisma mācību "Pūlis 2019" laikā Mežaparkā.
Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieks Normunds Mežviets piedalās preses konferencē VDD organizēto pretterorisma mācību "Pūlis 2019" laikā Mežaparkā. Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā gadā Valsts drošības dienests (VDD) sācis 22 kriminālprocesus, savukārt vēl četri kriminālprocesi tika saņemti no citas izmeklēšanas iestādes atbilstoši piekritībai, liecina VDD pagājušā gada darbības pārskats.

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos, galvenais pamats kriminālprocesu sākšanai bija VDD iegūtā informācija un fizisku vai juridisku personu iesniegumi. Savukārt 32 gadījumos dienests pieņēma lēmumu atteikt sākt kriminālprocesu.

Kopumā aizvadītajā gadā VDD uz prokuratūru kriminālvajāšanai un medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanai nosūtīja 15 kriminālprocesus, rosinot sākt kriminālvajāšanu vai noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekli pret 20 personām, no kurām sešas nozieguma izdarīšanas brīdī bija valsts amatpersonas.

Starp prokuratūrai nodotajiem kriminālprocesiem ir lietas par piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos, spiegošanu, gatavošanos terorismam, par valsts noslēpuma izpaušanu, kā arī par PSRS kara noziegumu pret Latvijas un tās iedzīvotājiem attaisnošanu.

Sākot 2020.gadu, VDD lietvedībā bija 69 kriminālprocesi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu