Atsākas ES un Lielbritānijas tirdzniecības sarunas

FOTO: AP/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija pirmdien videokonferences režīmā  atsāks sarunas, kurās jāpanāk vienošanās par abu pušu attiecībām tirdzniecībā un citās jomās.

Par sarunu grafiku vienošanās tika panākta pagājušajā nedēļā.

Grafiks paredz trīs sarunu kārtas, un katra ilgs aptuveni nedēļu. 

Sarunu kārtas sāksies 20.aprīlī, 11.maijā un 1.jūnijā.  Turklāt jūnijā plānota arī augsta līmeņa tikšanās, lai izvērtētu situāciju, pirms tiks lemts, vai nepieciešams pagarinājums.

Iepriekšējo sarunu grafiku izjauca jaunā koronavīrusa pandēmija. Abas puses tikās marta sākumā, taču konstatēja, ka to viedokļi ir ļoti atšķirīgi. Marta otrajā pusē ES sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē paziņoja, ka ir inficēts ar koronavīrusu, un arī Lielbritānijas delegācijas līderis Deivids Frosts nolēma uzturēties karantīnā.

Lielbritānija 31.janvārī izstājās no ES, un tagad abām pusēm līdz gada beigām nepieciešams vienoties par turpmākajām attiecībām, aptverot tirdzniecību, drošību un citus jautājumus.

Brisele jau ir brīdinājusi, ka sarunām atvēlēts pārāk maz laika, un Covid-19 pandēmija izraisījusi arī Londonā aicinājumus premjerministram Borisam Džonsonam lūgt sarunu pagarinājumu. Taču tas būtu milzīgs solis atpakaļ britu valdībai, kas solījusi par katru cenu līdz gada beigām pārraut visas saites ar ES.

Uz augšu