ANO: Kad tiks izveidota Covid-19 vakcīna, tai jābūt pieejamai visiem

TVNET/LETA/AFP
ANO: Kad tiks izveidota Covid-19 vakcīna, tai jābūt pieejamai visiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AP/Scanpix

ANO Ģenerālās asamblejas 193 dalībvalstis pirmdien ceļā pieņēma rezolūciju, kurā aicināts nodrošināt "vienlīdzīgu, efektīvu un savlaicīgu" piekļuvi vakcīnām, kas nākotnē varētu tikt izstrādātas cīņai ar koronavīrusu.

Rezolūcijā pausts aicinājums stiprināt "zinātnisko starptautisko sadarbību, kas ir nepieciešama, lai cīnītos ar Covid-19 un uzlabotu koordināciju", arī ar privāto sektoru.

Rezolūcijas projektu izstrādājusi Meksika, un tā saņēmusi arī ASV atbalstu.

Aicinājums uz sadarbību izskan laikā, kad pētnieciskās laboratorijas un zāļu ražotāji izvērsuši dārgus centienus, lai izstrādātu vakcīnas un citus medikamentus, kas varētu būt noderīgi cīņā ar koronavīrusa uzliesmojumu.

Rezolūcijā ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs aicināts "apzināt un ieteikt variantus, arī pieejas, lai ātri izvērstu ražošanu un stiprinātu piegāžu tīklus, kas sekmētu un nodrošinātu godīgu, caurskatāmu, vienlīdzīgu, efektīvu un savlaicīgu piekļuvi profilakses līdzekļiem, laboratoriskajiem izmeklējumiem, reaģentiem un atbalsta materiāliem, būtiskām medicīniskajām piegādēm, jaunām diagnostikas iekārtām, medikamentiem un nākotnes Covid-19 vakcīnām, kā arī to izplatīšanu".

Šī ir jau otrā rezolūcija, ko Ģenerālā asambleja pieņēmusi saistībā ar jauno koronavīrusu.

Pirmajā, kas tika pieņemta šomēnes, pausts mudinājums uz starptautisko sadarbību centienos apturēt slimības izplatīšanos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu