Jaunzeme: Covid-19 krīzē ienācām ar 20% ēnu ekonomiku

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme FOTO: Valsts kanceleja

Covid-19 radītās krīzes apstākļos Latvija ienākusi ar aptuveni 20% ēnu ekonomiku, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme.

Viņa skaidroja, ka krīzes apstākļi, kā arī VID iesniegtie pieteikumi dīkstāves pabalstu saņemšanai liecina par to, ka daudzos uzņēmumos tiek maksātas tā dēvētās aplokšņu algas, tāpēc šādu uzņēmumu darbinieki nevar cerēt uz lieliem dīkstāves pabalstiem.

Jaunzeme norādīja, ka Covid-19 radītajā krīzes situācijā Latvija ienāca ar 20% lielu ēnu ekonomiku, tāpēc esošie apstākļi jāizmanto, lai, pārvarot krīzi, atrisinātu arī tās problēmas, kas saistītas ar ēnu ekonomikas izskaušanu.

"Skaidras naudas aprite ir faktiski apstājusies, jo nevar ievest līdzekļus no ārvalstīm. Mums ir iespēja darīt visu, lai pārvarētu šo krīzi," teica Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka ļoti būtiski ir iespējami nopietni atbalstīt uzņēmumus, kuri patlaban ir lielākie nodokļu maksātāji un "mūsu ekonomikas mugurkauls".

Jau ziņots, krīzes skartajiem uzņēmumiem VID piedāvā trīs atbalsta pasākumus - nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu, paātrinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksu, kā arī dīkstāves kompensācijas.

Uz augšu
Back