LMA piedāvā aplūkot virtuālu SEB stipendijas izstādi "Dienaskārtība"

Priekšplānā Justīnes Seiles darbs "Māksliniece" FOTO: artspaces.kunstmatrix.com

No 22. aprīļa līdz 20. maijam izstādes platformā art.space.kunstmatrix.com aplūkojama pirmā virtuālā izstāde “Dienaskārtība”, kurā būs redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie darbi.

Latvijas Mākslas akadēmija pirms divpadsmit gadiem aizsāka veiksmīgu sadarbību ar banku, sniedzot studentiem iespēju pierādīt savas spējas glezniecības konkursā. Stipendijas izstādi “Dienaskārtība” bija plānots atklāt 18. martā, bet ārkārtas situācijas dēļ tas nebija iespējams. Latvijas Mākslas akadēmija un banka, novērtējot studentu ieguldīto radošo darbu, nolēma izstādi pārcelt virtuālā vidē, lai skatītāji to varētu apskatīt savās viedierīcēs. 

Katru gadu konkursam ir kāda noteikta tēma. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā. 2020. gada konkursa tēma ir dienaskārtība, vedinot studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Konkursa dalībnieki piesaka savu dienaskārtību — personiski, valstiski vai globāli aktuālus jautājumus —, par ko padomāt skatītājiem.

Tradicionāli žūrija izvēlējās vienu konkursa laureātu, kuram izstādes noslēgumā piešķīra stipendiju 1850 EUR vērtībā, kā arī iespēju apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā. Šogad balva tiks pasniegta pēc ārkārtas stāvokļa beigām.

Aplūko izstādi šeit - art.space.kunstmatrix.com.

Nākamajā LMA attālināti sarīkotajā virtuālajā izstādē varēs apskatīt LMA diplomdarbus, kas šķietami būs izstādīti akadēmijas telpās.

SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.

Uz augšu
Back