VID vēlas publiskot dīkstāves pabalstu izmaksas atteikumu iemeslus

Ieva Jaunzeme FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina valdību un Saeimu lemt par iespēju dienestam publiskot dīkstāves pabalstu izmaksas atteikumu iemeslus, ceturtdien valdības ārkārtas sēdē aicināja VID vadītāja Ieva Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka patlaban sociālajos medijos izskan pārmetumi par to, ka VID pieņem nepamatotus lēmumus, atsakot dīkstāves pabalstu izmaksu, tomēr ieņēmumu dienestam nav tiesību sniegt skaidrojumu par atteikumu iemeslu.

Jaunzeme piebilda, ka patlaban Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā ir attiecīgie likuma grozījumi, kas ļautu sabiedrību informēt par VID pieņemtajiem lēmumiem. Viņa aicināja Ministru kabinetu pievērsties šī jautājuma virzīšanai.

Jau ziņots, ka līdz trešdienas, 22.aprīļa, pēcpusdienai VID dīkstāves pabalstus bija izmaksājis 3759 darba devēju 21 153 darba ņēmējiem, kā arī 1165 pašnodarbinātām personām. 

Kopumā VID izmaksājis dīkstāves pabalstus 5 853 119 eiro apmērā. 

Pabalsti 5 561 354 eiro apmērā izmaksāti kopumā 21 153 darbiniekiem pēc 3759 uzņēmumu iesniegumiem. Savukārt pēc 1165 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti pabalsti kopumā 291 765 eiro apmērā. 

Dīkstāves pabalstu izmaksa pašnodarbinātajiem sākta 6.aprīlī, kad stājās spēkā šādu atbalsta veidu paredzošie Ministru kabineta noteikumi. 

Uz augšu
Back