Ķīna piešķir PVO $30 miljonus dolāru pēc ASV lēmuma apturēt finansējumu

TVNET/LETA/AFP
Ķīna piešķir PVO $30 miljonus dolāru pēc ASV lēmuma apturēt finansējumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Ķīna ceturtdien pavēstīja, ka piešķirs vēl 30 miljonus dolāru Pasaules Veselības organizācijai (PVO), lai palīdzētu tai globālajā cīņā ar koronavīrusa pandēmiju, par savu lēmumu paziņojot dažas dienas pēc tam, kad Vašingtona bija pavēstījusi par savu apņemšanos finansējumu iesaldēt.

"Līdzās iepriekšējam 20 miljonu dolāru dāvinājumam Ķīna nolēmusi PVO piešķirt vēl 30 miljonus dolāru, lai atbalstītu globālo cīņu pret Covid-19 un stiprinātu attīstības valstu veselības sistēmas," preses brīfingā pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gens Šuans.

Ķīnas finansējums šai ANO struktūrai "atspoguļo Ķīnas valdības un tautas ticību PVO", viņš piebilda.

ASV, kas līdz šim bijušas lielākais PVO finansētājs, pagājušajā nedēļā kritizēja PVO par Covid-19 krīzes "nemākulīgu vadību", ar to izsaucot Pekinas dusmas.

Tramps 14.aprīlī paziņoja par ASV finansējuma apturēšanu PVO, jo šī ANO aģentūra, pēc viņa teiktā, slēpusi jaunā koronavīrusa uzliesmojuma nopietnību Ķīnā pirms tā izplatīšanās pa visu pasauli. 

Tramps preses konferencē paziņoja, ka ir devis savai administrācijai norādījumus apturēt finansējumu, kamēr "tiek veikta pārbaude, lai izvērtētu Pasaules Veselības organizācijas lomu koronavīrusa izplatības nopietni aplamā pārvaldībā un slēpšanā".

Tramps sacīja, ka PVO ir liegusi pārredzamības iespēju saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un ka ASV tagad "apspriedīs, ko darīt ar visu naudu, kas tiek nodota PVO". PVO lielākais finansējuma avots ir ASV, kas pērn tai piešķīra 400 miljonus ASV dolāru.

"Pēc Covid-19 pandēmijas izcelšanās mums ir dziļas bažas, vai Amerikas dāsnums ir izmantots vislabākā iespējamā veidā," sacīja ASV prezidents.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu