Polijas lielākajā nacionālajā parkā turpina plosīties meža ugunsgrēks

LETA/AFP
Polijas lielākajā nacionālajā parkā turpina plosīties meža ugunsgrēks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Polijas Bebžas nacionālajā parkā turpina plosīties ugunsgrēks, kurā izdeguši jau 6000 hektāru zemes jeb 10% no parka teritorijas.

Ugunsgrēks sākās svētdien.

"Tā ir liela traģēdija (..). Parasti šajā gadalaikā šeit viss ir zem ūdens. Es runāju ar ugunsdzēsēju, kurš teica, ka viņiem nekad nav bijusi darīšana ar kaut ko tādu," ziņu aģentūrai AFP sacīja kāda vietējā skolotāja, kura studējusi bioloģiju.

Viņa sacīja, ka vietējie ugunsdzēsēji, kuri kājām skrēja uz ugunsgrēka vietu ar lāpstām, nav gulējuši trīs naktis, līdz trešdien ieradās papildspēki no tuvējām pilsētām un liesmu dzēšanā tika iesaistītas lidmašīnas un helikopteri.

Sieviete norādīja, ka, par laimi, liesmas nav izplatījušās mežos un ugunsgrēks ir nedaudz zaudējis spēku.

Meža ugunsgrēki Bebžas nacionālajā parkā izraisās teju ik gadu, taču parasti daudz mazākā mērogā.

Ugunsgrēka apvidum ir grūti piekļūt, un tas sarežģī dzēšanas darbus. Parka kūdras slāņu un sausuma dēļ uguns, kas apdzēsta zemes virspusē, var turpināt gruzdēt zem zemes virskārtas dienām un nedēļām ilgi, bet vēlāk tā ar vēju var izplatīties.

Polijas Vides ministrija uzskata, ka ugunsgrēku izraisīja kūlas dedzināšana un situāciju pasliktinājis spēcīgais vējš un sausums.

Aizvadītā ziema Polijā bija neparasti sausa, un lielākajā daļā valsts teritorijas sniega nebija.

Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien runāja par sausumu, aicinot iedzīvotājus lietot ūdeni saprātīgi, un sacīja žurnālistiem: "Bez lietus mēs varētu būt briesmās."

Bebžas nacionālajā parkā, Polijas ziemeļaustrumos, atrodas aizsargājamās Bebžas upes palienes. Parkā mīt daudzas retas sugas, arī aļņi, ūdens un purva putni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu