Saūda Arābija atsakās no pēršanas ar pātagu un nepilngadīgo sodīšanas ar nāvi

Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans FOTO: SAUDI PRESS AGENCY HANDOUT / SAUDI PRESS AGENCY

Saūda Arābija vairs nepiemēros nāvessodus cilvēkiem, kas pastrādājuši noziegumus, vēl nesasnieguši pilngadību, norāda naftas lielvalsts cilvēktiesību komisija. Divas dienas pirms tam Saūda Arābijā tika aizliegta sodīšana, perot ar pātagām un citiem rīkiem.

ANO Konvencija par bērna tiesībām, ko Rijāda ir parakstījusi, aizliedz piespriest nāvessodu par noziegumiem, kas izdarīti pirms pilngadības sasniegšanas.

Saūda Arābijā ir viena no sliktākajām cilvēktiesību situācijām pasaulē. Aktīvisti apgalvo, ka iedzīvotāju brīvības tiekot smagi ierobežotas un ka valdības kritizēšana varot beigties ar patvaļīgu arestu. Saūda Arābija apsūdzēta nežēlīgajā žurnālista Džamala Hašogi slepkavībā Saūda Arābijas konsulātā Stambulā.

2019.gadā Saūda Arābijā nāvessods tika izpildīts rekordaugstam cilvēku skaitam - 184, ziņo organizācija "Amnesty International". Vismaz vienā gadījumā nonāvēts tika cilvēks, kurš tika notiesāts par noziegumu, ko pastrādāja vēl pirms pilngadības sasniegšanas.

Turpmāk maksimālais sods, ko varēs piespriest nepilngadīgajiem kriminālnoziedzniekiem, būs desmit gadi nepilngadīgo kolonijā.

Nav zināms, kad lēmums stāsies spēkā.

Uz augšu
Back