Svarīgi īpaši tagad – neaizmirsti dezinficēt arī savas brilles

FOTO: depositphotos.com

Lai gan briļļu kopšana un tīrīšana lielākajai daļai šķiet vienkārša, ir būtiski, īpaši tagad – “Covid-19” izraisītās pandēmijas laikā, rūpīgāk izturēties par ikdienā lietojamo priekšmetu dezinfekciju. Briļļu gadījumā svarīgi notīrīt ne tikai briļļu lēcas, bet arī ietvaru, un darīt to ar piemērotu dezinfekcijas līdzekli.

Raksta turpinājumā iepazīsties ar “OptiO” sagatavotajiem ieteikumiem, kā parūpēties par brillēm, nekaitējot to kvalitātei.

Rūpēties par brillēm saudzīgi nepieciešams ik dienas – pretējā gadījumā tas var novest pie lēcu skrāpējumiem, kas iespaidos briļļu kvalitāti un pamatuzdevumu – redzes koriģēšanu. Savukārt šobrīd īpaši brilles, ja ir pieradums tās bieži uzlikt un noņemt, pa starpām novietojot uz dažādām virsmām, var kļūt par vietu, kur vairojas mikroorganismi.

Tāpēc pašreizējos apstākļos svarīgi ievērot tālākminētos piesardzības pasākumus.

· Ja izmantojat speciāli brillēm paredzētu mikrošķiedras lupatiņu, izvēlieties līdzekli, kura sastāvā ir pēc iespējas mazāk spirta. Noteikti nevajadzētu lietot etiķi vai amonija šķīdumus.

Ķīmiskais sastāvs, kas ir ierastajos dezinfekcijas līdzekļos, var bojāt brilles.

1

Izmantojot briļļu tīrīšanas līdzekli ar mazāku spirta koncentrāciju, brilles ar lupatiņu būs jāpatīra nedaudz ilgāk – ar apļveida kustībām tas jādara, kamēr pazūd līdzekļa pēdas uz briļļu lēcām.

· Labs risinājums šim laikam ir vienreizlietojamās briļļu tīrīšanas salvetes, jo pēc tīrīšanas tās tiek izmestas. Ja lietojat mikrošķiedras lupatiņu, tā regulāri jāmaina. Tās var mazgāt, kad vairs nav iespējams notīrīt brilles. To dara ar rokām un šķidrajām ziepēm, lai cieto ziepju gabaliņi nesaķeras auduma šķiedrās. Tās noteikti nedrīkst gludināt. Jāņem vērā, ka tās mikrošķiedras lupatiņas, kas maksā līdz trīs eiro, pēc mazgāšanas var nesaglabāt sākotnējās tīrīšanas īpašības, savukārt, ja iegādāta lupatiņa, kas ir bijusi nedaudz dārgāka un ir mazgājama, savas īpašības pēc tās nezaudēs.

· Ja lēcas vai to ietvars ir ļoti netīrs vai pabijis uz dažādām virsmām, to ieteicams vispirms noskalot ar ūdeni un ziepēm, pēc tam izmantojot piemērotu dezinfekcijas līdzekli. Nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgi lielu ūdens spiedienu un temperatūru, jo tas var sabojāt un deformēt redzes korekcijas līdzekli.

· Ieteicams brilles ar rokām ikdienā aiztikt pēc iespējas retāk.

· Svarīgi neaizmirst regulāri notīrīt briļļu deguna balstus. Tos ieteicams aptuveni ik pēc trīs mēnešiem arī nomainīt, ko var izdarīt teju ikvienā optikas salonā.

· Pats svarīgākais, īpaši šobrīd, ir negaidīt brīdi, kad briļļu lēcas jau ir tik netīras, ka nevar redzēt cauri. Brilles, gluži tāpat kā mobilos telefonus un atslēgas, šobrīd ieteicams regulāri tīrīt un dezinficēt. Jāizstrādā ieradums. To viegli un brillēm draudzīgā veidā var izdarīt ar mikrošķiedras lupatiņu vai piemērotām vienreizlietojamām salvetēm.

· Noteikti nevajadzētu brilles censties notīrīt ar to, kas pirmais pagadās pa rokai – krekla piedurknes, papīra dvielis vai cits auduma gabals ne tikai var būt papildu risks mikroorganismu pārnešanai, bet iespējams neatgriezeniski sabojāt un saskrāpēt briļļu lēcas.

Uz augšu
Back