Aicina sabiedrību ziedot bez palīdzības palikušiem bērniem ar kustību traucējumiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Fonda "Ziedot.lv" biroja telpas.
Fonda "Ziedot.lv" biroja telpas. Foto: Una Kupruka/LETA

Covid-19 apstākļos bez atbalsta palikuši aptuveni 100 bērni ar kustību traucējumiem, tāpēc organizācija "Ziedot.lv" aicina sabiedrību ziedot līdzekļus īpašai programmai, informēja organizācija "Ziedot.lv".

Bērniem ar kustību traucējumiem nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai saņemtu drošu rehabilitāciju Covid-19 pandēmijas laikā. Tāpēc rehabilitācijas centrs "Poga" sācis īpašu programmu, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, ļaus bērniem palīdzēt attālināti. Tehnoloģija "Mollii" bērniem būs ieguvumus arī pēc Covid-19 beigām.

"Poga" speciālisti sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu "Inervention" ievieš atbalsta programmu mājās "Supervaroņa tērps", kas ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ļaus vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus. Bērniem ar kustību traucējumiem ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks bērnu attīstībai.

Pirmie trīs bērni speciālistu uzraudzībā ir izmēģinājuši "Mollii" terapeitiskos tērpus un saņemtās atsauksmes devušas pozitīvu apstiprinājumu programmas ieviešanai.

"Mollii" ir ierīce - terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem, kurus katram pacientam var individuāli pielietot. Speciālisti izmanto datorprogrammu, lai pielāgotu aktīvos elektrodus un to intensitāti. "Mollii" ierīci pielieto terapijā cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ.

Kostīms tiks lietots mājas apstākļos, speciālists konsultēs attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, un terapeitiskais efekts ilgts līdz pat 49 stundām. "Supervaroņa tērps" bērniem pieejams 9 izmēros, viena tērpa izmaksa 2200 eiro.

Patlaban "Covid-19" situācijas dēļ ir slēgts rehabilitācijas centrs "Poga", tomēr bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process.

Attālināta rehabilitācija nav iespējama, jo šie bērni bez speciālista tiešas asistēšanas nespēj izpildīt vingrojumus. Turklāt bērni ar cerebrālo trieku ir Covid-19 riska grupa, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā tas nopietni apgrūtina elpošanu.

Patlaban risinājumus rehabilitācijai Covid-19 apstākļos gaida gandrīz 100 mazie pacienti.

"Mollii" tehnoloģija būs pielietojama arī pēc Covid-19 pandēmijas beigām. Tas ļaus bērniem jo attālākiem lauku rajoniem saņemt palīdzību savās mājās. Tāpat bērniem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar doties uz ambulatoru rehabilitāciju, "Mollii" nodrošinās iespēju darboties attālināti.

Atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem un ziedot var portālā "ziedot.lv".

Par katru eiro ziedojumu, ko no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim ziedos privātpersonas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas dubultos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu