Pirms pieciem gadiem jaunā ganiešu izcelsmes britu scenāriste un aktrise Mikaeila Koula (Michaela Coel) debitēja televīzijā ar komēdiju "Chewing Gum". Tam sekoja dažādi citu televīzijas un kino projekti, pat filmēšanās lentē "Star Wars: The Last Jedi" ("Zvaigžņu kari: Pēdējie džedi"), taču tagad Koela atgriezusies pie televīzijas formāta un sadarbībā ar kanālu HBO piedāvā spēcīgu, reālistisku drāmu "I May Destroy You" ("Es tevi varētu iznīcināt"). 

Pirmās četras "I May Destroy You" sērijas, kurā Mikaeila Koula atveido Arabelu, jaunu rakstnieci, kas mēģina sabalansēt izklaides ar darbu, jau skatāmas "LMT Viedtelevīzijā". 

Koula šajā seriāla startējusi kā autore, producente, scenāriste un aktrise. Viņa pati uzrakstījusi scenāriju visām pirmās sezonas divpadsmit sērijām. Kā režisors šim projektam piesaistīts brits Sems Milers (Sam Miller), kas iepriekš režisējis tādus seriālus kā "Luters", "Luke Cage" un "American Crime". 

Arabelas stāsts Koulai ir personisks, tas ir daļēji autobiogrāfisks, kur centrā ir seksuāla trauma. 

7

Jau pašā pirmajā sērijā, kurā iepazīstam jauno, talantīgo rakstnieci Arabelu, kura ieguvusi atpazīstamību ar tviterī publicētu darbu "Mileniāļa hronikas" ("Chronicles of a Fed-Up Millennial"), uzzinām, ka pēc trakulīgas nakts ballītes kādā klubā galvenā varone sazāļota un izvarota. 

Kādā intervijā Koula atklājusi, ka šis stāsts ņemts no pašas pieredzes 2016. gadā, un šī nepatīkamā pieredze iedvesmojusi radīt šo seriālu. 

Mikaeila Koula atveido Arabelu seriālā "I May Destroy You" FOTO: HBO/publicitātes

Pirmajā sērijā notikusī seksuālā varmācība, kuru pati galvenā varone īsti neatceras, ir visas sezonas pamatakmens. Arabela mēģina atcerēties, restaurēt liktenīgās nakts notikumus, to palīdz arī viņas draugi - Terija (Weruche Opia) un Kvamī (Paapa Essiedu). Interesanti, ka ar katru sēriju Terijas un Kvamī varoņi atsedzas arvien niansētāk, ieskicējot melnādaino jauniešu ikdienu, problēmas un attiecības postbreksita Londonā.

Seksuālās vardarbības tēmu nedaudz aizēno šo afrobritu dzīvesveida atainojums - nemitīga apreibināšanās, tajā skaitā narkotisko vielu lietošana,

7

taču acīmredzot tas viss ņemts no Koulas pašas pieredzes, augot vienkāršā darbaļaužu ģimenē Austrumlondonā. Jāpiebilst, ka Koulas māte no Ganas uz Lielbritāniju emigrēja divdesmit gadu vecumā.

Mikaeila Koula atveido Arabelu seriālā "I May Destroy You" FOTO: HBO

Seriālam nav lineāras struktūras, tas ik pa laikam atgriež skatītāju pagātnes notikumos, laikā, kad Arabela dzīvoja un rakstīja otro grāmatu Itālijā pie sava nedaudz sapņainā itāļu drauga un narkotiku dīlera Bjadžio (Marouane Zotti), kā arī pārceļas uz notikumiem nedaudz tālākā nākotnē. Lieliska ir seriālā dzirdamā mūzika, kas spilgti iezīmē laikmetu - šā gadu tūkstoša otro gadu desmitu. 

Mikaeila Koula atveido Arabelu seriālā "I May Destroy You" FOTO: HBO

Kopumā seriāls necentrējas uz liktenīgās nakts notikumu izmeklēšanu, detaļu noskaidrošanu, bet ar katru sēriju skatītājs drīzāk seko līdzi galvenās varones mēģinājumiem tikt galā ar šo traumu. Tas ir mēģinājums saprast, kādu ietekmi izvarošana atstāj uz cilvēku, viņa attiecībām, seksuālo dzīvi, cerībām un sapņiem.

Seriāls pirmizrādi HBO kanālā piedzīvoja 7. jūnijā.  

Seriāla reklāmas rullītis.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".